Wodospady Santiago - Poznaj Meksyk - Atrakcja na wakacje
Wodospady Santiago

Wodospady Santiago

Oaxaca, mała wioska w Meksyku, to miejsce w stanie Oaxaca, które oczarowało nas i zauroczyło.
Wioska, w której mieszka zaledwie 180 mieszkańców, rodzaj społeczności, gdzie wszyscy pracują nad utrzymaniem tego miejsca i infrastruktury turystycznej w postaci kilku domków do wynajęcia. Okoliczne atrakcje można zwiedzić rejestrując się w wielkiej księdze i wpłacając 50 pesos od osoby. W tej kwocie zapewniony jest przewodnik, z którym można wybrać się do okolicznych jaskiń i nad wodospad, przy którym mieliśmy taki sam opad szczęki jak przy wodospadach w stanie Guerrero! I teraz mamy dylemat, które wodospady lepsze? Chyba przyznamy im pierwsze miejsce ex aequo!
Przewodnik nie jest obowiązkowy, chyba że wybierasz się do jaskiń – są też takie, do których wchodzi się ze sprzętem.

Poza tym w wiosce jest jedna restauracja, jeden hotel i… jeden telefon! Zasięgu sieci komórkowej nie uświadczysz. Co za błogie uczucie!
I jak to w takich małych społecznościach – ludzie tu są przemili! Byliśmy jedynymi „obcymi” w całej wiosce, ale od razu traktowano nas jak swoich. Señor poznany przy śniadaniu, spontanicznie zaoferował, że jak już zje, to objaśni nam malunki na budynku Centrum Turystycznego. Ucieszyliśmy się, bo zaintrygowały nas już wcześniej. Okazało się, że rysunek przedstawia powstanie kultury Miksteków, która właśnie tu ma swój początek: jest tu i jaskinia, z której wypływa rzeka (pod postacią węża, jego pysk to jaskinia), spadająca później kaskadą; jest i pierwsza para, od której pochodzą Mikstekowie; są też pierwsi kapłani, którzy udawali się do jaskini, aby medytować. Przedziwny obraz! I przedziwny język, mieszkańcy wioski mówią nadal językiem Miksteków, który dla nas brzmi niczym chiński.

Kontakt

Wyprawy#Meksyk #podróż #wakacjeżycia #wakacje #wodospad ##wodospady #góry #Oaxaca

Comments are closed.