Turkusowe wodospady Roberto Barrios, Meksyk. - Poznaj Meksyk - Blog
Turkusowe wodospady Roberto Barrios, Meksyk.

Turkusowe wodospady Roberto Barrios, Meksyk.

Kompleks wodospadów, stan Chiapas w Meksyku.

Tak, Chiapas wodospadami stoi. Jest tu ich całe mnóstwo. Nie tylko majestatyczny El Chiflon w otoczeniu kilku, nie mniej urokliwych (pokazywaliśmy go ostatnio), nie tylko Agua Azul czy Misol Ha – to te najbardziej znane, do których prowadzą wycieczki z każdego turystycznego miasta w stanie.

Warto też poszukać tych mniej znanych, za to równie turkusowych i czarujących. Wybraliśmy się zatem do kompleksu Roberto Barrios. Prosty dojazd z Palenque, bezpośrednio pod wejście do parku. Pamiętajcie, żeby zabrać z sobą kąpielówki i ręcznik, bo te wodospady aż zapraszają do schłodzenia się w ich orzeźwiających nurtach i do poleżenia na skałkach obmywanych strumieniem wody.

Jest to też idealne miejsce na piknik (z czego chętnie korzystają Meksykanie, przybywając tu całymi rodzinami), wzdłuż brzegu rzeki przygotowano kilka stanowisk do grillowania i miłego spędzenia czasu z przyjaciółmi lub rodziną. Jeśli macie ochotę na krótką przerwę w podróży, wybierzcie właśnie to miejsce na leniwy relaks.

Ciekawostką jest fakt, że te okolice mają swój wątek w historii Zapatystów, do których należy to terytorium. Obecnie jednak, zapatystowscy bojownicy z tej wioski złożyli broń i zajęli się rozwojem ekoturystyki – dla dobra społeczności oraz niewątpliwie turystów odwiedzających te urocze rejony.


Comments are closed.