Wycieczka Meksyk, Palenque - Poznaj Meksyk -Relacja z wycieczki
Wycieczka Meksyk, Palenque

Wycieczka Meksyk, Palenque

Wycieczka na strefę archeologiczną Palenque w stanie Chiapas, Meksyk.
To przepięknie położone ruiny świątyń i budowli, w otoczeniu gęstej dżungli, a częściowo przez tę dżunglę wchłonięte i porośnięte.
Wspaniale jest się tam zgubić w ocienionych bujną roślinnością alejkach i chłonąć atmosferę tego miejsca. Jest magia! Bez dwóch zdań!
Zdecydowanie ten kompleks archeologiczny wpada do naszej pierwszej trójki, z tych które do tej pory odwiedziliśmy 🙂

Miejsce dość turystyczne, ale nie aż tak, jak Chichen Itza. I przynajmniej stragany ulokowane na zewnątrz strefy, a sprzedawcy mniej nachalni 😉

Na terenie znajdują się bardzo dobrze zachowane płaskorzeźby porozrzucane wewnątrz lasu deszczowego oraz mały wodospad. Oprócz samej strefy archeologicznej można też wybrać się na krótką wycieczkę do meksykańskiej dżungli, wejście znajduje się bardzo blisko ruin. Pamiętajcie jednak, że ta wycieczka będzie długa i warto ją rozpocząć wcześnie z rana. Ale kto w Meksyku będzie chciał spać, kiedy jest tyle do zobaczenia?

Wybierając się tam, nie zapomnijcie o repelencie. Komary tną niemiłosiernie!

Wycieczkę najlepiej rozpocząć jest w miejscowości o takiej samej nazwie jak strefa archeologiczna. Co kilkanaście minut z centrum odjeżdżają autobusy (w dość słabym stanie technicznym jak na Meksyk), które trudno jest przegapić ze względu na głośno nawołujących naganiaczy.

Zatem zapraszamy – pojedźcie razem z nami na podobną wycieczkę do Meksyku!

Trochę faktów o tej strefie archeologicznej możecie przeczytać tu: Palenque.

Comments are closed.