Magiczne jezioro i motyle, 15 dni - Poznaj Meksyk
Magiczne jezioro i motyle, 15 dni

Magiczne jezioro i motyle, 15 dni

Zapraszamy do spędzenia z nami okresu ferii , termin wyjazdu jest dobrany tak, aby obejmował ferie dla województw: pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.

Zobaczymy wiele bardzo interesujących miejsc, w tym również najmłodszy wulkan na świecie. Będziemy mieli możliwość obserwacji naturalnego spektaklu, kiedy to miliony motyli Monarcha w południe zaczną się budzić i latać wokół nas na wyciągnięcie ręki – unikalne zjawisko na skalę światową. Spędzimy czas spacerując wokół magicznego jeziora o turkusowej wodzie, którego brzegi porośnięte są tysiącletnimi drzewami. Wygrzejemy się w kąpieliskach termalnych położonych tuż przy, również termalnym, jeziorze otoczonym górami. Wyprawę zakończymy w stolicy Meksyku, w której jest bardzo wiele atrakcji, muzeów, gdzie znajdują się przepiękne kościoły i katedry.  Ale zanim tam skończymy przepłyniemy się na wyspę z ogromną statuą, wyglądającą jak statua wolności, spędzimy dzień w mieście sztuki – Guanajuato i wiele, wiele innych atrakcji!   

Czas trwania: 15 dni

Koszt wakacji: 2.950 zł (!!!) od osoby (+ cena lotu do Meksyku)

Termin: 26 styczeń 2020 do 9 luty 2020

Plan wyprawy:

Dzień 1

Przylot do Ciudad de Mexico. W zależności od godziny przylotu – zwiedzanie centrum historycznego i okolic (Park Alameda, główny plac Zocalo, pyszna kawa z widokiem na Pałac Sztuk Pięknych i inne atrakcje).

Przejazd do Zitacuaro, lokalne jedzenie na słynnej Ulicy Głodnych – wbrew nazwie, nie sposób stamtąd wyjść głodnym ;). Zobaczymy, skosztujemy i poczujemy klimat ulicznego, meksykańskiego targu z jedzeniem.  

Nocleg w Zitacuaro.

Wyprawa na ferie 2020

Dzień 2

Przejazd do miasteczka w pobliżu Sanktuarium Motyli Monarcha. Leniwe zwiedzanie jego urokliwych uliczek, dla chętnych spacer na punkt widokowy na pobliskich wzgórzach. Uwaga, miejscowość położona jest na dużej wysokości – będzie chłodno, a w nocy nawet zimno.

Nocleg w miasteczku.

Dzień 3

Wycieczka do Sanktuarium Motyli Monarcha – niezwykłe miejsce, położone wysoko w górach, do którego na kilka miesięcy w roku migrują miliony motyli Monarcha aż z Kanady. Niezwykłe widowisko, kiedy ogrzane słońcem  odrywają się od kulistych skupisk w koronach drzew i zaczynają latać na wyciągnięcie ręki. Prawdziwy cud natury!

Przejazd do Ciudad Hidalgo. Nocleg w Ciudad Hidalgo.

Wyprawa 2020 na ferie

Dzień 4

Przejazd do kompleksu termalnych kąpielisk siarkowych. To miejsce też położone jest w górach, będzie chłodno – ale na to jest proste rozwiązanie – wygrzewamy się w naturalnych basenach termalnych gdzie woda ma temperaturę nawet do 30 stopni! Ten dzień, a także noc, przeznaczone będą na relaks, ponieważ wygrzewać się w wodzie można całą dobę. Świetna okazja do wieczornej integracji grupy! 🙂

Nocleg na terenie kompleksu.

Dzień 5

Powrót do Ciudad Hidalgo i przejazd do przepięknego, kolonialnego miasta Morelia. Jest to jedno z miast Meksyku o najbardziej imponującej architekturze, można się w nim zakochać! Zwiedzimy centrum historyczne, liczne katedry i kościoły, zobaczymy zabytkowy akwedukt.

Nocleg w Morelii.

Dzień 6

Przemieszczamy się do miasteczka, położonego w pobliżu wulkanu Paricutin. Popołudniowe zwiedzanie miasteczka, maleńkiego, z typową zabudową i bardzo autentyczną, meksykańską atmosferą. Wieczorny relaks na zielonym, zalesionym terenie otaczającym domki, w których spędzimy noc. Kolejna okazja do wieczornej integracji.

Dzień 7

Wycieczka do niesamowitego miejsca, kościoła do połowy przykrytego lawą z wulkanu Paricutin otoczonego prawdziwym księżycowym krajobrazem, czarnymi bazaltowymi skałami. Wypiętrzenie się  i wybuch wulkanu miały miejsce w 1943 roku, to najmłodszy wulkan Meksyku. Wycieczka może być piesza (to około 3 km w jedną stronę) lub konna.

Opcjonalnie, dla chętnych, dostępna jest również wycieczka na sam wulkan, pieszo to około 6-7h, można też odbyć ją konno. Ostatni odcinek trzeba jednak pokonać na własnych nogach 🙂

Nocleg w domkach.

Dzień 8

Przejazd do Uruapan, relaksacyjny spacer po ogromnym ogrodzie botanicznym położonym nad rzeką, z imponującą roślinnością lasów deszczowych i licznymi wodospadami. Dla odważnych i chętnych opcjonalnie dostępna jest tyrolka nad rzeką.

Popołudniowy przejazd do magicznego miasta – Patzcuaro. Wieczorny spacer po centrum historycznym, chłoniemy atmosferę tego pięknego, kolonialnego miasteczka.

Nocleg w Patzcuaro.

Dzień 9

Wycieczka na urokliwą wyspę Janitzio, położoną na jeziorze o tej samej nazwie. Kręte, wąskie uliczki, ogromna statua na szczycie wzgórza, jakim jest wyspa i punkt widokowy na jezioro i okoliczne miasteczka.

Popołudniu jedziemy do miasta Zamora, słynnego z najwyższej w Meksyku Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe – imponująca budowla o arcyciekawej historii.

Nocleg w Zamora.

Wyspa, na której spędzimy czas

Dzień 10

Wycieczka na prawdziwie magiczne jezioro położone wśród prastarych drzew, których korzenie zanurzone są w jego krystalicznej, turkusowej wodzie. Kilkukilometrowy spacer wokół jeziora i wzdłuż rzeki, na spokojnie i bez stresu – cudowny sposób na kontakt z naturą i… przepełnienie kart pamięci w aparacie fotograficznym 😉 no bo jak tu nie wrócić z ferii z tysiącem zdjęć.

Nocleg w Zamora.

Dzień 11

Tego dnia przemieścimy się do Guanajuato, najbardziej kolorowego miasta w Meksyku. Dawniej było to miasto górnicze, słynące z wydobycie srebra. Dziś to miasto sztuki, muzyki i poezji. Warto zgubić się w jego uliczkach, zasiąść w ogródku kawiarni i chłonąć atmosferę radości i zabawy.

Nocleg w Guanajuato.

Dzień 12

Zwiedzanie Guanajuato, przepięknego centrum historycznego, wejście (lub opcjonalnie, dla tych co nie lubią dużo chodzić – wjazd przedziwną kolejką) na punkt widokowy El Pipila, skąd można podziwiać panoramę miasta i otaczających go gór.

Opcjonalnie, dla chętnych wizyta w Muzeum Mumii.

Nocleg w Guanajuato.

Guanajuato

Dzień 13

Przejazd do Ciudad de Mexico. Popołudniowy spacer po centrum historycznym, wieczorem wybierzemy się na plac, na którym grywają tradycyjni, charakterystyczni dla Meksyku muzycy zwani „mariachi”. Posłuchamy jak radosna jest muzyka meksykańska przy meksykańskich trunkach 😉

Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 14

Wycieczka na imponujące ruiny największego azteckiego miasta Teotihuacan z przeogromną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Naprawdę robi wrażenie!

W drodze powrotnej dla chętnych Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, lub odpoczynek.

Nocleg w Mieście Meksyk.

Wyprawa podczas Ferii i archeologia

Dzień 15

W zależności od godziny wylotu – zwiedzanie Miasta Meksyk. To miasto obfituje w atrakcje – proponujemy ogromny Park Chapultepec z ciekawym zamkiem, z którego rozpościera się przepiękny widok. Dla chętnych wizyta w jednym z licznych muzeów.

No i na tym kończą się nasze ferie – transfer na lotnisko. Wylot.

Koszt (bez lotów i wyżywienia) za 15 dni to

tylko 2.950 zł (!!!) od osoby

Co ważne, w odróżnieniu od wyjazdów organizowanych przez typowe biuro podróży płatności za wybrane atrakcje, wycieczki, transport, hotele dokonujecie (tak jak i my), bezpośrednio u lokalnych dostawców usług (wszystkie koszty oczywiście są wliczone w podaną cenę) . Nic nie płacicie z góry – z wyłączeniem drobnych zaliczek wymaganych do rezerwacji np. przez serwisy typu Booking.com, Airbnb. Nie pobieramy od Was żadnej prowizji za noclegi czy transport!

Będzie to przygoda i wyprawa, którą zapamiętacie do końca życia, gdyż wyjazd będzie miał charakter trampingowy, co to oznacza możesz przeczytać tutaj: tramping.

Co skalkulowane jest w powyższym koszcie?

  • przemieszczanie się transportem publicznym klasy turystycznej (w większości są to komfortowe autobusy linii ADO, OCC, jedynie na niektórych odcinkach transportem lokalnym),
  • noclegi – przy założeniu korzystania z pokoi 2 osobowych z prywatną łazienką (standard lokalny),
  • wejściówki do zwiedzanych atrakcji,
  • zwiedzanie części atrakcji w sposób zorganizowany przez lokalne agencje podróży
  • koszt naszej usługi asysty i wsparcia podczas całego wyjazdu, który obejmuje prowadzenie grupy zgodnie z programem, bieżące modyfikacje programu na życzenie grupy, wyszukanie miejsc noclegowych, środków transportu, atrakcji, lokalnych przewodników, tłumaczenie, doradzanie, wsparcie podczas sytuacji nieprzewidzianych. Czyli wszystko, aby wyjazd był dla Was prosty i ciekawy (75 zł za dzień)

Kalkulacja nie obejmuje

  • wyżywienia (które na miejscu jest naprawdę tanie, chyba że korzysta się z popularnych, turystycznych restauracji),
  • lotu(to koszt od 2500-3200 zł, w zależności od dostępności promocji, terminu i czasu trwania lotu). Pomagamy wyszukać odpowiednie loty,
  • ubezpieczenia podróżnego

Minimalna liczba osób, aby wyprawa się odbyła: 2.

Więcej o tym jak będą zorganizowane te ferie, informacje o płatnościach pod tym przyciskiem:

Informacje organizacyjne

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany tym wyjazdem lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz. Jeśli interesują Cię podróże – zapisz się do Newslettera. Nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz informacje o nietuzinkowych miejscach i naszych aktualnych wyjazdach. Zapraszamy!

Wyjazd na ferie

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.

Newsletter