Magiczne jezioro i motyle, 15 dni - Poznaj Meksyk
Magiczne jezioro i motyle, 15 dni

Magiczne jezioro i motyle, 15 dni

Wyjazd potwierdzony! Jedziemy na 100% – są jeszcze wolne miejsca.

Zapraszamy do spędzenia z nami okresu ferii , termin wyjazdu jest dobrany tak, aby obejmował ferie dla województw: pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.

Zobaczymy wiele bardzo interesujących miejsc, i nie zabraknie też plaży. Będziemy mieli możliwość obserwacji naturalnego spektaklu, kiedy to miliony motyli Monarcha w południe zaczną się budzić i latać wokół nas na wyciągnięcie ręki – unikalne zjawisko na skalę światową. Spędzimy czas spacerując wokół magicznego jeziora o turkusowej wodzie, którego brzegi porośnięte są tysiącletnimi drzewami. Wygrzejemy się w kąpieliskach termalnych położonych tuż przy, również termalnym, jeziorze otoczonym górami. Spędzimy relaksacyjne chwile nad Oceanem Pacyficznym. Wyprawę zakończymy w stolicy Meksyku, w której jest bardzo wiele atrakcji, muzeów, gdzie znajdują się przepiękne kościoły i katedry.     

Czas trwania: 15 dni

Koszt wakacji: 3.400 zł (!!!) od osoby (+ cena lotu do Meksyku)

Termin: 26 styczeń 2020 do 9 luty 2020

Plan wyprawy:

Meksyk

Stolica kraju z całym mnóstwem atrakcji, w tym mieście nie można się nudzić! Dużo historii, kultury, sztuki i rozrywki.

Wycieczka na imponujące ruiny największego azteckiego miasta Teotihuacan z przeogromną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Naprawdę robi wrażenie!

Wyprawa na ferie 2020

Stan Guerrero

Taxco – słynne srebrne miasto, położone w górach, z uroczymi krętymi, wąskimi uliczkami i atmosferą. Przy placu głównym znajduje się wspaniała świątynia Templo de Santa Prisca.

Kompleks imponujących, turkusowych wodospadów – jest ich całe mnóstwo, a każdy inny! Można w nich zażywać orzeźwiających kąpieli, a znajdzie się też coś dla tych, którym adrenalina nie straszna.

wyprawa na wodospady

Stan Jalisco

Urocze miasteczko Tequila, słynące z… tak, tak! Z produkcji tego charakterystycznego dla Meksyku trunku. Odwiedzimy jedną z licznych lokalnych fabryk, aby dowiedzieć się więcej na temat procesu jego wytwarzania i czym różni się tequila anejo od reposado.

Odpoczniemy po intensywnych dniach w trasie w Puerto Vallarta – nadmorskim kurorcie z pięknym centrum historycznym i uroczą dzielnicą „Zona romantica”.

Odwiedzimy też okoliczne plaże w Sayulita i Boca wraz z krótkim trekingiem, na którym odkryjemy dziewicze zakątki wybrzeża otoczone gęstym lasem

plaża - odpoczynek po wyprawie

Stan Michoacan

Wycieczka do Sanktuarium Motyli Monarcha – niezwykłe miejsce, położone wysoko w górach, do którego na kilka miesięcy w roku migrują miliony motyli Monarcha aż z Kanady. Niezwykłe widowisko, kiedy ogrzane słońcem odrywają się od kulistych skupisk w koronach drzew i zaczynają latać na wyciągnięcie ręki. Prawdziwy cud natury!

Kompleks termalnych kąpielisk siarkowych. To miejsce też położone jest w górach, będzie chłodno – ale jest na to proste rozwiązanie – wygrzewamy się w naturalnych basenach termalnych, gdzie woda ma temperaturę nawet do 30 stopni! Ten dzień, a także noc przeznaczone będą na relaks, ponieważ wygrzewać się w wodzie można całą dobę. Świetna okazja do wieczornej integracji grupy 

Przepiękne, kolonialne miasto Morelia. Jest to jedno z miast Meksyku o najbardziej imponującej architekturze, można się w nim zakochać! Zwiedzimy centrum historyczne, liczne katedry i kościoły, zobaczymy zabytkowy akwedukt.


Zamora, miasto z najwyższą w Meksyku Bazyliką Matki Boskiej z Guadalupe, o niezwykle ciekawej historii.

Magiczne jezioro o turkusowej, mieniącej się wodzie, porośnięte wokół wiekowymi drzewami. Obrazki jak z bajki!

Wyprawa 2020 na ferie

Koszt (bez lotów i wyżywienia) za 15 dni to

tylko 3.400 zł (!!!) od osoby

Co ważne, w odróżnieniu od wyjazdów organizowanych przez typowe biuro podróży płatności za wybrane atrakcje, wycieczki, transport, hotele dokonujecie (tak jak i my), bezpośrednio u lokalnych dostawców usług (wszystkie koszty oczywiście są wliczone w podaną cenę) . Nic nie płacicie z góry – z wyłączeniem drobnych zaliczek wymaganych do rezerwacji np. przez serwisy typu Booking.com, Airbnb. Nie pobieramy od Was żadnej prowizji za noclegi czy transport!

Będzie to przygoda i wyprawa, którą zapamiętacie do końca życia, gdyż wyjazd będzie miał charakter trampingowy, co to oznacza możesz przeczytać tutaj: tramping.

Co skalkulowane jest w powyższym koszcie?

  • przemieszczanie się transportem publicznym klasy turystycznej (w większości są to komfortowe autobusy linii ADO, OCC, jedynie na niektórych odcinkach transportem lokalnym),
  • noclegi – przy założeniu korzystania z pokoi 2 osobowych z prywatną łazienką (standard lokalny),
  • wejściówki do zwiedzanych atrakcji,
  • zwiedzanie części atrakcji w sposób zorganizowany przez lokalne agencje podróży
  • koszt usługi opracowania trasy wyprawy (75 zł/dzień)

Kalkulacja nie obejmuje

  • wyżywienia (które na miejscu jest naprawdę tanie, chyba że korzysta się z popularnych, turystycznych restauracji),
  • lotu(to koszt od 2500-3200 zł, w zależności od dostępności promocji, terminu i czasu trwania lotu). Pomagamy wyszukać odpowiednie loty,
  • ubezpieczenia podróżnego
  • lotu wewnętrznego – około 150 zł

Minimalna liczba osób, aby wyprawa się odbyła: 2.

Więcej o tym jak będą zorganizowane te ferie, informacje o płatnościach pod tym przyciskiem:

Informacje organizacyjne

Kontakt

Opinie uczestników wypraw

Jeśli jesteś zainteresowany tym wyjazdem lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz. Jeśli interesują Cię podróże – zapisz się do Newslettera. Nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz informacje o nietuzinkowych miejscach i naszych aktualnych wyjazdach. Zapraszamy!

Wyjazd na ferie

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.

Newsletter