O Nas - Poznaj Meksyk - Aranżujemy podróże do Meksyku
O Nas

O Nas

Poznaj-Meksyk jest marką polsko-meksykańskiego biura podróży 
Aguila Viajes (wpisanego do rejestru firm turystycznych w Meksyku pod numerem R.N.T 04140670418), dzięki temu działamy legalnie na terytorium Meksyku, zapewniając uczestnikom naszych wyjazdów bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę. Wraz z naszym meksykańskim przyjacielem jesteśmy jego właścicielami.

Z drugiej strony – my, czyli Monika i Marcin wciąż jesteśmy podróżnikami i pomimo tego, że od lat mieszkamy już w Meksyku, to ciągle z pasją go odkrywamy. Na naszych wyjazdach łączymy profesjonalne podejście biura podróży z naszą meksykańską pasją i chęcią poznawania nowych osób. Uczestników naszych wyjazdów traktujemy jak przyjaciół i zawsze osobiście opiekujemy się grupami. Każdy wyjazd dla nas to tworzenie razem z Wami kolejnej niezapomnianej przygody. Profesjonalizm, małe grupy, rodzinna atmosfera, miejsca mniej znane, prawdziwe, daleko od sztucznie wybudowanych atrakcji, blisko lokalnych społeczności, natura, latynoska kuchnia i pasja – to dewiza Poznaj-Meksyk.

A tak zaczęła się nasza przygoda z Meksykiem…

Jesteśmy pasjonatami podróży od ponad 20 lat, zwiedziliśmy na własną rękę takie kraje jak Indie, Sri Lanka, Tajlandia, Kambodża, Laos, Kirgistan, Gruzja czy Tanzania i wiele, wiele innych. Zawsze jednak fascynowała nas Ameryka Łacińska.

Lata temu postawiliśmy nie czekać dłużej i nie przegapić tych cudownych miejsc, gór, lagun i białych plaż oraz tego czegoś, magicznego klimatu tworzonego przez niesamowicie otwartych i życzliwych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Zdecydowaliśmy się zmienić nasze życie o 180 stopni, rzuciliśmy pracę i wyruszyliśmy w niekończącą się podróż życia po Ameryce Łacińskiej!

W ciągu pierwszego roku zwiedziliśmy takie kraje jak Boliwia, Peru, Kolumbia, Ekwador, Nikaragua, Kostaryka i Panama. Teraz znamy je jak własną kieszeń i zakochaliśmy się w nich. A już absolutnie nasze serca skradł Meksyk, gdzie postanowiliśmy zamieszkać! Poznaliśmy w nim fantastyczne miejsca w kilkunastu stanach i nadal eksplorujemy kolejne w trybie „slow travel” czyli poznając dogłębnie, nie tylko popularne miejsca, ale i te z dala od utartych szlaków, których nie znajdziecie w żadnych przewodnikach. Wszystko po to, aby dzielić się nimi z Wami.

Chcemy również Ciebie zarazić tą miłością. Jeśli tylko chcesz, możesz poznać Meksyk – przyjechać na wakacje lub wyprawę życia, pomożemy we wszystkim co potrzebne i podzielimy się naszym doświadczeniem, wiedzą i naszą historią. A Twoja historia jest do napisania, na wyciągnięcie ręki!

A dlaczego z nami? 

Nie tylko dlatego, że kochamy podróżować i mamy w tym ogromne doświadczenie. Bardzo dobrze znamy Meksyk, samych Meksykanów i wiemy jak zorganizować podróż tak, aby była bezpieczna i ciekawa.

Jesteśmy dojrzałymi osobami (40+) z wieloletnim doświadczeniem na odpowiedzialnych, kierowniczych stanowiskach, co nauczyło nas nie tylko doskonałego, racjonalnego planowania i dalekowzrocznego przewidywania różnych scenariuszy oraz błyskawicznego reagowania na nie; ale też rozwagi, rozsądku i odpowiedzialności, a także dbałości o szczegóły.

Do zobaczenia w Meksyku!

Monika Szulc-Wąsikowska i Marcin Wąsikowski

Aguila Viajes – Aguila EuroMex Travel, S.A. DE C.V.
Col. Guadalupe Victoria, C.P. 48317
Puerto Vallarta, Jalisco, Meksyk

Zapraszamy na wakacje w Meksyku
Marcin i Monika przy turkusowym wodospadzie w Meksyku

Kontakt

To był bardzo fajny, różnorodny plan
Wyprawa
2019-06-28
    

(...)Podróżowanie z Marcinem i Moniką było bardzo dobrze zorganizowane, bezpieczne i bardzo przyjemne! Zdecydowanie są ciepłymi i fajnymi ludźmi, z poczuciem humoru i dużym zaangażowaniem w to, aby wszyscy czuli wakacyjną swobodę, luz i dobrą zabawę 🙂 Oni zajęli się całą logistyczną częścią wycieczki, a ja mogłam się spokojnie relaksować. Miałam też poczucie, że starają się przekazać swoją pasję i miłość do Meksyku (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków
Wyprawa Dia de los Muertos 2019
2019-11-10
    

(...)Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków – od małych, uroczych miasteczek, po przecudne wodospady. Pojechaliśmy ze względu na Dia de los Muertos, co było dla nas fascynującym przeżyciem (polecam każdemu), ale to co pokazali nam Monika z Marcinem wprawiało w osłupienie! 🙂 maleńka wioska w górach Oaxaca na pewno była dla nas numerem 1 i pytanie: jak u diabła udało im się tu trafić? (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Odwiedzaliśmy miejsca, gdzie nie docierają turyści.
Wyprawa Perły Pacyfiku i Natura w Meksyku 2019
2019-11-29
    

(...)Świetna organizacja i prowadzenie. Na niespodziewane przeszkody czy problemy, natychmiast znajdowali rozwiązanie. Plan nie był sztywny, wszystkie zmiany ustalaliśmy wspólnie. I tu muszę dodać, że Grupa była idealna! Zero konfliktów i zgodnie zatwierdzaliśmy zmiany, wynikające z przyczyn niezależnych.
Podsumowując, Meksyk nie był moim marzeniem do odwiedzenia ale już na miejscu, a tym bardziej po powrocie do Polski czuję, że muszę tam wrócić!(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyliśmy miejsca które nas urzekły, zachwyciły, czasami była i adrenalina
Wyprawa Perły Pacyfiku i Natura w Meksyku 2019
2019-12-01
    

(...)Gorąco polecam usługi Moniki i Marcina tym wszystkim, którzy chcą poznać Meksyk nie tylko z okien autobusu i w dużym tempie, ale tak naprawdę poznać Meksyk, jego kulturę, kuchnię (a jest co degustować) i nieskażone miejsca przyrodnicze, mało znane, które szokują swoją urodą oraz egzotyką. Każde miejsce, w którym byliśmy, Monika i Marcin osobiście odwiedzili wcześniej, co dawało nam komfort, że nie jedziemy gdzieś w "ciemno". (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów
Wyprawa Perły Pacyfiku i Natura w Meksyku 2019
2019-12-02
    

Jeśli myślisz o tym aby poznać Meksyk, ale taki prawdziwy?
Jeśli resorty i leżenie na plaży Cię nudzą a kręcą Cię ciekawe miejsca, ludzie, relacje z nimi i prawdziwe sytuacje? Jeśli nie lubisz sztuczności, atrakcji wypicowanych pod turystów a wolisz prawdziwość i naturalność?
Gwarantuję Ci, że Monika i Marcin pokażą Ci właśnie taki Meksyk. Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów z popkornem i aparatami na szyjach, za to zachwycisz się dziewiczymi zakątkami, przyrodą i widokami. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku
Wyprawa Dia de los Muertos 2019
2019-12-03
    

Meksyk to kolejny z krajów w naszych wyprawach, który fascynował i pociągał. Tym razem wybraliśmy się nie sami, ale stworzyliśmy grupę, której przewodzili Monika i Marcin, pasjonaci podróży, obecnie w niekończącej się podróży po Ameryce Łacińskiej. Upodobali sobie Meksyk i wiele o nim wiedzą. Swoją wiedzą potrafią się dzielić w sposób barwny i interesujący, opowiadają dowcipnie i z humorem. Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku, w niewiele ponad dwa tygodnie odwiedziliśmy i przepiękne wodospady i jaskinie, odpoczywaliśmy na gorącej plaży i wspinaliśmy się na góry.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Meksyk od zawsze był moim marzeniem
Wyprawa Dia de los Muertos 2019
2019-12-05
    

(...)Bardzo się cieszymy, że trafiliśmy na takich pasjonatów i meksykofilów jak Monia i Marcin! Przyjęli nas ponad programowo (byliśmy kilka dni dłużej niż grupa) - za co jesteśmy wdzięczni! Dzięki nim, wyjazd był bardzo owocny - w wiedzę o tym kraju, zwyczajach, smakach, legendach... Fajnie, że można połączyć pasję ze sposobem na życie - tego wam zazdrościmy i życzymy wielu owocnych wypraw!
Na kolejną Meksykańską jedziemy z wami kochani 🙂 Polecamy wszystkim podróżnikom wyjazdy z tymi szaleńcami. Nie będzie łatwo - oj nie - ale będzie to przygoda życia! (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Bardzo dziękuję za piękną wycieczkę
Motyle w środku zimy
2020-02-07
    

Monika i Marcin stanęli na wysokości zadania pod każdym względem. Potrafili sprawić, że grupa czuła się zgrana, niezależnie od wieku. Czułam się bezpiecznie, bo wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zobaczyłam zapierające dech w piersiach miejsca, praktycznie niedostępne dla zwykłego turysty i bez wątpienia mogę napisać, że odbyłam wyprawę życia. Bez wahania polecam. Ewa 🙂
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam
Wyprawa
2020-02-09
    

(...)Skontaktowałam się z Nimi i moja decyzja była błyskawiczna.,jadę! W ciągu 3 dni kupiłam bilet załatwiłam urlop i byłam gotowa na przygodę. Nie zawiodłam się ani trochę, wręcz przeciwnie, zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam, bo Meksyk zafundował nam dodatkowe bonusy: widok świeżo wyklutych żółwi zmierzających do oceanu czy zaproszenie na domową uroczystość gdzie mogliśmy zobaczyć lokalne zwyczaje.
Meksyk ze swoim pięknem, różnorodnością, kulturą i ludźmi ich ciepłem i otwartością wywarł na mnie ogromne wrażenie.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Wyprawa
2020-02-19
    

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Meksyk przyjął mnie w swoje objęcia. Zakochałam się w soczystych owocach, bogactwie kultury oraz ludzkiej serdeczności. Dzięki Monice i Marcinowi poznałam zwyczajnych ludzi tego wyjątkowego kraju. Poznałam kraj innej prawdy, innej rzeczywistości. Doznałam znacznie więcej ciekawych wrażeń niż sobie zakładałam przed podróżą. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Przygoda się rozkręcała z każdą chwilą
Wyprawa
2020-02-20
    

(...)Każdy z nas, uczestników wyprawy, miał swoje wymagania i wyobrażenia o wspólnym spędzaniu czasu. My wyznajemy zasadę: w danym kraju słuchamy ich muzyki, jemy ich potrawy (przynajmniej daję sobie szansę), przyglądamy się ich życiu. Dzięki Monice i Marcinowi, ludzi bardzo wartościowych, zaangażowanych w to co robią, nie dość, że potrafili grupę okiełznać, to mieliśmy szansę odwiedzić miejsca bez tłumu turystów. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyłem miejsca ,których bym sam nigdy nie zobaczył
Wyprawa
2020-04-15
    

Podróżuje po całym świecie raczej sam, pierwszy raz się zdecydowałem na liderów i nie żałuję bo było swobodnie pięknie i naprawdę zobaczyłem miejsca ,których bym sam nigdy nie zobaczył tzw. niszowe .
Nie myślałem, że to kiedyś powiem ,warto czasami zaufać w tym przypadku Monice i Marcinowi
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Mieliśmy okazję zobaczyć Meksyk niezwykły, POCZUĆ Meksyk
Wyprawa
2020-04-20
    

(...)Byliśmy w pięknych miastach i na wsi, w miejscu, skąd dalej drogi już nie ma. Patrzyliśmy na naszych gospodarzy, jak żyją, jacy są, byliśmy z nimi.
Podziwialiśmy unikalną przyrodę, kąpaliśmy się pod wodospadami, w wodach termalnych, w absolutnie turkusowej rzece i...w oceanie.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Właśnie wróciłam z Meksyku. Jestem zachwycona wyprawą
Wyprawa
2021-10-20
    

Właśnie wróciłam z Meksyku. Jestem zachwycona wyprawą - warta jest każdych pieniędzy.
Monika i Marcin - wspaniali, ciepli, cierpliwi ludzie. Dbają o dobrą atmosferę, podróżując z nami różnorodną trasą, przez miasta, wioski, wśród pięknej przyrody i meksykańskich rozrywek.
Pięknie opowiadają o każdym z miejsc, zwyczajach, kuchni, życiu Meksykanów. Przy tym przygody , rozrywki - wszystko było dla mnie nowe.
Kochani! Już myślę o wyprawie z Wami w przyszłym roku. Dziękuję ??
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Niesamowity, różnorodny kraj, przepiękne miejsca, wspaniali ludzie
Wyprawa
2021-10-21
    

Gdybym miała w zwięzły sposób opisać wspólną wyprawę do Meksyku - niesamowity, różnorodny kraj, przepiękne miejsca, wspaniali ludzie…
Dziękuję Wam Moniko i Marcinie, że pokazaliście ten kraj od podszewki - jego różnorodność, piękno, brzydotę, serdeczność ludzi, miejsca, w których oprócz nas prawie nikogo nie było... Dziękuję za cierpliwość w odpowiadaniu na tysiąca zadanych pytań, w tłumaczeniu po tysiąckroć, co dane słowo/zdanie oznacza, za zachęcanie do próbowania miejscowych specjałów(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Meksyk jest piękny, tajemniczy, kolorowy, ludzie są ogromnie serdeczni, życzliwi, przyjaźni i gościnni
Wyprawa
2021-10-22
    

(...)Program wycieczki był bardzo różnorodny, obejmował zwiedzanie przepięknych i klimatycznych miasteczek, gdzie ludzie żyją wolniej, konną wyprawę na szczyt wulkanu, zachwycające wodospady, cuda natury jak największa jaskinia z fantastycznymi formacjami skalnymi, spacer nad przepaścią, wypoczynek na bajecznych i wolnych od turystów plażach, podglądanie w blasku księżyca wędrówki żółwi z oceanu na plażę na złożenie jaj i powrót do wody(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyłam prawdziwy Meksyk, a nie komercje
Wyprawa
2021-11-30
    

Długo się nie zastanawiałam nad wyjazdem do Meksyku organizowanym przez Monikę i Marcina. Zazwyczaj podróż przygotowuję sama w małej grupie do 4 osób. Zainspirowało mnie u nich to, że chcieli pokazać nam najlepsze, co sami odkryli, mieszkając od kilku lat w Meksyku. Piękne plaże nad Pacyfikiem, małe rdzenne miasteczka, wulkan, wodospady, piramidy, jazda na koniach, tyrolka, przejście wiszącym nad wąwozem mostem. Codziennie coś się działo(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Z obserwatorów staliśmy się współuczestnikami Święta Zmarłych
Wyprawa
2021-12-04
    

(..)Największa magia to tytułowe święto. Ulice pełne ludzi w fantazyjnych przebraniach z umalowanymi twarzami. Ołtarze budowane w domach ku czci zmarłych to dzieła sztuki: obrazy malowane kwiatami, zdobione kościotrupami, trupimi czaszkami, ulubionym ich jedzeniem, piciem. Ale gdy dojechaliśmy do małego miasteczka pod wulkanem - gdzie turysty nie uświadczysz - z obserwatorów staliśmy się współuczestnikami święta. Sypiąc ścieżkę z kwiatków prowadzącą duchy zmarłych do ołtarza, bijąc w dzwony przywołujące zmarłych i tańcząc(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Każdy dzień przynosił nowe atrakcje, piękne widoki i momenty, które zapadną w pamięci na długo
Wyprawa
2021-12-05
    

Czy można wyobrazić sobie lepszą wyprawę do Meksyku, niż ta organizowana przez Monikę i Marcina? Absolutnie nie! ?
Podczas tegorocznej przygody nie zabrakło dosłownie niczego . Każdy dzień przynosił nowe atrakcje, piękne widoki i momenty, które zapadną w pamięci na długo. Nie smakujesz jedynie okolicznej kuchni, ale przede wszystkim obyczajów, radości z prostego życia i życzliwości tamtejszych ludzi . Dodając do tego plan, atmosferę, a także umiejętność radzenia sobie z każdymi przeszkodami przez Monikę i Marcina(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Podczas El Dia de Muertos poczułam się częścią tych obchodów
Wyprawa
2021-12-06
    

(...)Podczas El Dia de Muertos z Moniką i Marcinem poczułam się częścią tych obchodów, miałam wrażenie, że dzięki autentycznym miejscom, z daleka od szlaku turystycznego, komercyjny świat nie wszedł w to przeżycie. Z ciekawością i pokorą wyciągnęłam rękę po meksykańską cząstkę dla siebie i ją otrzymałam. Ukochałam Meksyk, który poznaliśmy dzięki tej wyprawie. Chciałabym tam wrócić i doświadczyć jeszcze więcej.
Zdecydowanie polecam!
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Mogłam przeżyć Día de los Muertos na własnej skórze.
Wyprawa
2022-01-02
    

Monika i Marcin przedstawili mi Meksyk w najpiękniejszej moim zdaniem odsłonie. A co najważniejsze, mogłam przeżyć Día de los Muertos na własnej skórze. Pomimo trudnego czasu pandemicznego było mi dane przejść się po cudownie ozdobionym kwiatami cempasuchil cmentarzu, ucharakteryzować się a la Catrina, zobaczyć nie jeden "altar", porozmawiać o nich z przemiłymi gospodarzami i przyjrzeć się, jak wspominają swoich najbliższych zmarłych, bawiąc się, śpiewając(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Każdy mógł przeżyć niezapomnianą przygodę
Wyprawa
2022-03-02
    

(...)Lecąc tam, miałam w głowie stereotypową wizję Meksyku jako kraju pustynnego, porośniętego kaktusami, pełnego niebezpieczeństw – dziś wiem, że Meksyk to także bujna dżungla, wspaniałe wodospady, kolorowe miasteczka, pyszne jedzenie i przyjaźni, otwarci ludzie. Jestem wdzięczna za wszystkie doświadczenia, nowe smaki, zapachy i kolory, za możliwość „przewietrzenia głowy” i pozbycia się stereotypów, a także zdobycia nowych doświadczeń i przekraczania swoich granic Sandboarding! Rafting! (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Polecam wszystkim nietuzinkowym i szalonym podróżnikom
Wyprawa
2022-03-03
    

(...)Program z wodospadami to niezwykła podróż po przepięknych cudach natury, wodospadach, kanionach, górach, monolitach...
Pokonaliśmy wiele kilometrów, przez najpiękniejsze miejsca Meksykańskiej ziemi. W sumie nie trzeba by było wysiadać - bo widoki w większej części trasy powalały! Oprócz zachwycających wodospadów mieliśmy też inne atrakcje - raffting po rwącej rzece, rejs z zatoki meksykańskiej z lasami namorzynowymi i krokodylami, sandbording na wydmach, ceremonie Temazcal(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Meksyk to niezwykle ciekawy i piękny kraj
Wyprawa
2023-02-08
    

(...)zachwycaliśmy się naturalnym pięknem przyrody i autentycznym klimatem ''pueblos magicos'', których wiele w Meksyku. Niezapomniane wrażenie wywarły na nas tysiące motyli w Sanktuarium motyli Monarcha, które wprawiły wszystkich w zachwyt i poczucie przebywania w nierealnym świecie, w raju lub baśni. Z kolei wycieczka konna na wulkan Paricutin pozwalała nam się poczuć jak bohaterowie westernów, którzy w upale i kurzu jadą przez dzikie tereny w nieznane. Po trudach zdobywania wulkanu przyszła pora na relaks na rajskich plażach nad Pacyfikiem.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

To czego doświadczyłam na wyprawie każdego dnia zaskakiwało moje zmysły
Wyprawa
2023-02-10
    

Powiedzieć, że wyprawa "Wakacje i Motyle" do Meksyku była super, to jakby nic nie powiedzieć. Przeczytałam program wyprawy dokładnie. Miałam swoje wyobrażenia, ciekawość i lęki. To czego doświadczyłam na wyprawie każdego dnia zaskakiwało moje zmysły. Marcin nieustannie odkrywał przed nami różnorodne oblicza środkowego Meksyku. Z satysfakcją sprawdziłam tam swoje fizyczne możliwości, zachwycałam się wspaniałymi widokami(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Dzisiaj mogę powiedzieć, że ta wyprawa okazała się jedną z najlepszych przygód jakie mi się przydarzyły
Wyprawa
2023-02-15
    

Przyznaję, że moja decyzja o udziale w wycieczce „Wakacje i motyle w styczniu 2023” była spontaniczna, nieprzemyślana i mimo, że Meksyk nie był na mojej liście Top Ten dzisiaj mogę powiedzieć, że ta wyprawa okazała się jedną z najlepszych przygód jakie mi się przydarzyły. Zachęcił mnie bogaty program, który jak się w praktyce okazało za każdym razem zaskakiwał coraz bardziej niesamowitym miejscem ze względu na swój klimat, architekturę, charakter. Wszyscy tu się odnajdą(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .