Pogoda - Poznaj Meksyk - Kiedy i gdzie jechać ze względu na pogodę?
Pogoda

Pogoda

Kiedy lecieć do Meksyku? Przez prawie cały rok!

To kraj tak ogromny i zróżnicowany, że każdego miesiąca (no, prawie – sierpień i wrzesień są dla tych, co nie są z cukru) znajdzie się region kraju z dobrą pogodą.

Dla przykładu miesiące od stycznia do kwietnia to doskonały okres na odwiedzenie wybrzeża pacyficznego (np. stany Oaxaca, Chiapas, Nayarit, Colima, Michoacan, Jalisco). W wielu miejscach poza wybrzeżem w tych stanach również pogoda jest dobra – może być trochę zimniej w wyższych rejonach górskich. Dość sucho – mało opadów. Styczeń, luty i marzec jest również dobrym okresem na Yucatanie, troszkę bardziej deszczowo, ale cały czas możemy liczyć na większość dni słonecznych.

W maju (a w zasadzie od listopada do maja) możemy odwiedzić region El Bajio (obejmujący cześć stanów Querataro i Guanajuato, Michoacan, Aguascalientes i Jalisco).

W czerwcu zapraszamy na północ Meksyku, np. Chihuahua oraz znośnie jest w niektórych rejonach Baja California, gdzie najlepszy sezon trwa od października do maja.

W lipcu przyjemnie jest w San Luis Potosi (Huasteca Potosina) i Morelos, choć może być trochę deszczowo.

Sierpień/wrzesień – niestety to miesiące deszczowe, ale znajdą się też rejony gdzie można pojechać np. centrum Meksyku. Uwaga jest to czas huraganów (ostrożnie na wybrzeżu!).

Październik – dobra pora na centralny i północny Meksyk, oraz północną część wybrzeża pacyficznego.

Listopad/grudzień – tu już otwierają nam się szerokie możliwości. Całe pacyficzne wybrzeże, Yukatan, Baja California. Centrum kraju również, np. stan Puebla, Hidalgo. Natomiast w północnych stanach robi się już zimno.

To oczywiście tylko przykłady miejsc, jest ich więcej.

Jeżeli interesuje Cię wyjazd w konkretnym miesiącu, doradzimy najlepszy region

Skontaktuj się z nami

Zobacz też:

Tanie loty do Meksyku

Informacje o Meksyku

Zanim wyruszysz

Bezpieczeństwo

Ceny i waluta w Meksyku

Napisz do nas