Meksyk jest piękny, tajemniczy, kolorowy, ludzie są ogromnie serdeczni, życzliwi, przyjaźni i gościnni - Poznaj Meksyk
Meksyk jest piękny, tajemniczy, kolorowy, ludzie są ogromnie serdeczni, życzliwi, przyjaźni i gościnni

Meksyk jest piękny, tajemniczy, kolorowy, ludzie są ogromnie serdeczni, życzliwi, przyjaźni i gościnni

Lilla
2021-10-22
    
Meksyk jest piękny, tajemniczy, kolorowy, ludzie są ogromnie serdeczni, życzliwi, przyjaźni i gościnni

Podróż ma się w sercu, to nie sposób spędzania wolnego czasu, lecz sposób na życie. To nie tylko poznanie nowych miejsc, lecz również poznawanie siebie. To cząstka mnie, która raz zauważona, domaga się więcej i więcej.

O wyprawie do Meksyku myślałam od dawna. Nęcił mnie ten kraj położony pośrodku Ameryk, ale po lekturze wielu blogów, przewodników, opinii na stronach MSZ byłam pełna obaw co do bezpieczeństwa i samotnej wyprawy. Gdy poznałam ofertę poznaj-meksyk.pl, to pomyślałam: idealnie!

Meksyk, to ponad 130-milionowy kraj z niezliczonymi plażami, różnorodną kulturą, przyrodą zapierającą dech w piersiach i  fantastycznym jedzeniem.

Wycieczka organizowana przez Marcina i Monikę oferowała to wszystko, na czym mi zależało. Dodatkowym bonusem była grupa świetnych współtowarzyszy dobranych przez Monikę i Marcina , wraz z którą przemierzałam Meksyk komunikacją  lokalną, uberami, konno, łodzią, busem, autokarem…

program wycieczki był bardzo różnorodny, obejmował zwiedzanie przepięknych i klimatycznych miasteczek, gdzie ludzie żyją wolniej, konną wyprawę na szczyt wulkanu, zachwycające wodospady, cuda natury jak największa jaskinia z fantastycznymi formacjami skalnymi, spacer nad przepaścią, wypoczynek na bajecznych i wolnych od turystów plażach, podglądanie w blasku księżyca wędrówki żółwi z oceanu na plażę na złożenie jaj i powrót do wody, wyprawa do kościoła do połowy przykrytego lawą z wulkanu Paricutin, otoczonego prawdziwym księżycowym krajobrazem, czarnymi bazaltowymi skałami, pyszne lokalne jedzenie w miejscach gdzie turyści raczej nie zaglàdają, imponujące ruiny największego azteckiego miasta Teotihuacan z przeogromną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca… i wiele innych pięknych miejsc, które zostaną w mojej pamięci.

Meksyk jest piękny, tajemniczy, kolorowy, ludzie są ogromnie serdeczni, życzliwi, przyjaźni i gościnni. Dzięki Monice i Marcinowi dowiedziałam się bardzo dużo o tym pięknym kraju; ich wiedza, zaangażowanie, otwartość, chęć pokazania nam jak najwięcej pięknych i ciekawych, niezadeptanych miejsc pozwoliły mi zobaczyć chyba prawdziwy Meksyk. Sprawili również, że moja chęć lepszego poznania tego pięknego kraju i ludzi znacznie wzrosła. Serdecznie Im za to dziękuję ❤️

Mam nadzieję, że wybiorę się z Nimi na kolejną piękną wyprawę. Muchas gracias y hasta pronto ❤️


Comments are closed.