Mieliśmy okazję zobaczyć Meksyk niezwykły, POCZUĆ Meksyk - Poznaj Meksyk
Mieliśmy okazję zobaczyć Meksyk niezwykły, POCZUĆ Meksyk

Mieliśmy okazję zobaczyć Meksyk niezwykły, POCZUĆ Meksyk

Dorota i Wojtek
2020-04-20
    
Mieliśmy okazję zobaczyć Meksyk niezwykły, POCZUĆ Meksyk

Monika i Marcin zabrali nas w absolutnie niezwykłą podróż po Meksyku. 

Na początku, przed wyjazdem, kiedy czytałam proponowany program  miałam wrażenie, że nie zobaczę Meksyku w typowym wydaniu turystycznym. Że to tak średnio. Monika zapewniała jednak, że będą ważne turystycznie punkty.

I, oczywiście, były.

Ciekawe, majestatyczne i niezwykle klimatyczne, ale choć ważne, jak się okazało, nie najważniejsze.

Bo poza nimi mieliśmy okazję zobaczyć Meksyk niezwykły, POCZUĆ Meksyk. Niewymuszony, nieśpieszny, nie na pokaz, taki, jaki jest na co dzień.

Jak to się stało?

Poruszaliśmy się U-berami, autobusami na krótkich dystansach, autobusami dalekobieżnymi. Po autostradach, pomniejszych drogach, ale też po drogach szutrowych z niezwykłymi widokami po bokach. Zawsze z Meksykanami.

Byliśmy w pięknych miastach i na wsi, w miejscu, skąd dalej drogi już nie ma. Patrzyliśmy na naszych gospodarzy, jak żyją, jacy są, byliśmy z nimi.

Podziwialiśmy unikalną przyrodę, kąpaliśmy się pod wodospadami, w wodach termalnych, w absolutnie turkusowej rzece i…w oceanie.

No i jedliśmy pyszne rzeczy, w baaardzo różnych miejscach.

Wszystko to z Moniką i Marcinem.

Przygotowali całą trasę perfekcyjnie. Płynnie przemierzaliśmy spore odległości. Sprawnie zmienialiśmy miejsca noclegów. W tej wymagającej podróży czuliśmy się swobodni, zrelaksowani, ale też dobrze zarządzani.

Jest jeszcze coś.

W ciągu 2 tygodni naszej podróży wlali w nas, wsączyli zauroczenie Meksykiem. Jego przyrodą, miejscami ale przede wszystkim ludźmi z całą ich codziennością. Mają po prostu taki dar, bo sami kochają Meksyk.


Comments are closed.