Podczas El Dia de Muertos poczułam się częścią tych obchodów - Poznaj Meksyk
Podczas El Dia de Muertos poczułam się częścią tych obchodów

Podczas El Dia de Muertos poczułam się częścią tych obchodów

Iza
2021-12-06
    
Podczas El Dia de Muertos poczułam się częścią tych obchodów

Mexico – nadal bardzo żywe wspomnienie miejsc, kolorów, smaków a przede wszystkim mieszkańców.

Miejskie życie Puebli, czy Mexico, jak i turystyczna Oaxaca, czy zupełnie nietknięta zębem czasu wioska w górach, to tylko nieliczne z miejsc, które udało nam się odwiedzić. Spotkanie z tradycją obchodów El Dia de Muertos w zupełnie nieturystycznej miejscowości pod wulkanem Popocatépetl to prawdziwa magia, ale także ogromny szacunek dla meksykańskich zwyczajów. Niesamowita przyroda pacyficznego wybrzeża w Zipolite, bajecznie turkusowe wodospady w Guerrero, czy źródła termalne w Hidalgo i obowiązkowo strefy archeologiczne Monte Albani Teotihuacan. I na koniec „must see” czyli spotkanie wielkiej tragedii i talentu Fridy Cahlo w Casa Azul. Jeszcze krótkie chwile z meksykańskim Szamanem w mieście Meksyk i szczęśliwy powrót do domu.

To był właśnie plan wycieczki, jaki zaproponowali nam Monika i Marcin. Zanim wyruszyliśmy w drogę przestudiowałam całą ich stronę internetową, dzięki temu zabrałam w bagaż podręczny tylko z najpotrzebniejszymi rzeczy.

Po Meksyku poruszaliśmy się wygodnym autokarem. Mieliśmy też dużo szczęście do fantastycznego kierowcy, który już po kilkunastu godzinach stał się pełnoprawnym członkiem naszej wycieczkowej rodziny. Czasem było trudno, czasem musieliśmy wyjść poza strefę komfortu, a zmęczenie wywoływało frustracje, ale za każdym razem widok i klimat miejsca docelowego rekompensował uprzednie nastroje.

Podczas El Dia de Muertos z Moniką i Marcinem poczułam się częścią tych obchodów, miałam wrażenie, że dzięki autentycznym miejscom, z daleka od szlaku turystycznego, komercyjny świat nie wszedł w to przeżycie. Z ciekawością i pokorą wyciągnęłam rękę po meksykańską cząstkę dla siebie i ją otrzymałam.

Ukochałam Meksyk, który poznaliśmy dzięki tej wyprawie. Chciałabym tam wrócić i doświadczyć jeszcze więcej.

Zdecydowanie polecam!

Iza

Wyprawa Meksyk

Comments are closed.