Wakacje i motyle w środku zimy, 15 dni - Poznaj Meksyk - Pojedź z nami na ferie
Wakacje i motyle w środku zimy, 15 dni

Wakacje i motyle w środku zimy, 15 dni


Uwaga: Grupa skompletowana! Brak wolnych miejsc – zapraszamy na inne nasze wyprawy.

Zapraszamy na wakacje podczas ferii zimowych do Meksyku. Program wyjazdu jest naprawdę wakacyjny – sporo lenistwa na dziewiczych plażach oraz wylegiwania się w gorących, górskich źródłach w przepięknym otoczeniu i widokiem na termalne jezioro. Oczywiście nie damy Wam się nudzić i w międzyczasie zwiedzimy bardzo interesujące miejsca.

Przepiękne miasta i miasteczka, wulkan i zalany lawą kościół, spróbujemy lokalnych, bardzo regionalnych przysmaków i napojów. No i perełka wyjazdu – odwiedzimy miejsce, w którym miliony motyli otoczą nas w swoim magicznym tańcu. Nie zabraknie też kultury i historii, zwiedzimy historyczne centra kilku miast i największą strefę archeologiczną w Meksyku. Wrócicie z wakacji wyluzowani, opaleni i pełni wrażeń i wspomnień z przepięknych, mało znanych rejonów tego kraju.       

Czas trwania: 15 dni w Meksyku

Koszt wakacji: 2.900 zł (!!!) od osoby (+ cena lotu do Meksyku)

Termin: 11 stycznia 2020 do 25 stycznia 2020

Plan wyjazdu na Twoje wakacje

Stan Meksyk

Zwiedzanie Miasta Meksyk- to miasto obfituje w atrakcje – proponujemy ogromny Park Chapultepec z ciekawym zamkiem, z którego rozpościera się przepiękny widok. Dla chętnych wizyta w jednym z licznych muzeów.

Wakacje w mieście Meksyk

Wycieczka na imponujące ruiny największego azteckiego miasta Teotihuacan z przeogromną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Naprawdę robi wrażenie!

Wakacje 2020 - Teotihuacan

W drodze powrotnej dla chętnych Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe.

W kolejnym dniu zwiedzanie centrum historycznego i okolic (Park Alameda, główny plac Zocalo, pyszna kawa z widokiem na Pałac Sztuk Pięknych i inne atrakcje).

Stan Michoacan

Miasto Zitacuaro, lokalne jedzenie na słynnej Ulicy Głodnych – wbrew nazwie, nie sposób stamtąd wyjść głodnym ;). Zobaczymy, skosztujemy i poczujemy klimat ulicznego, meksykańskiego targu z jedzeniem.  Nocleg w Zitacuaro.

Miasteczko w pobliżu Sanktuarium Motyli Monarcha. Leniwe zwiedzanie jego urokliwych uliczek, dla chętnych spacer na punkt widokowy na pobliskich wzgórzach. Uwaga, miejscowość położona jest na dużej wysokości – będzie chłodno, a w nocy nawet zimno.

Wycieczka do Sanktuarium Motyli Monarcha – niezwykłe miejsce, położone wysoko w górach, do którego na kilka miesięcy w roku migrują miliony motyli Monarcha aż z Kanady. Niezwykłe widowisko, kiedy ogrzane słońcem odrywają się od kulistych skupisk w koronach drzew i zaczynają latać na wyciągnięcie ręki. Prawdziwy cud natury!

motyle na wakacjach

Kompleks termalnych kąpielisk siarkowych. To miejsce też położone jest w górach, będzie chłodno – ale jest na to proste rozwiązanie – wygrzewamy się w naturalnych basenach termalnych, gdzie woda ma temperaturę nawet do 30 stopni! Ten dzień, a także noc przeznaczone będą na relaks, ponieważ wygrzewać się w wodzie można całą dobę. Świetna okazja do wieczornej integracji grupy 🙂

Przepiękne, kolonialne miasta Morelia. Jest to jedno z miast Meksyku o najbardziej imponującej architekturze, można się w nim zakochać! Zwiedzimy centrum historyczne, liczne katedry i kościoły, zobaczymy zabytkowy akwedukt.

Wakacje w Morelia

Przemieszczamy się do miasteczka, położonego w pobliżu wulkanu Paricutin. Popołudniowe zwiedzanie miasteczka, maleńkiego, z typową zabudową i bardzo autentyczną, meksykańską atmosferą. Wieczorny relaks na zielonym, zalesionym terenie otaczającym domki, w których spędzimy noc. Wieczorna integracja.

Wycieczka do niesamowitego miejsca, kościoła do połowy przykrytego lawą z wulkanu Paricutin, otoczonego prawdziwym księżycowym krajobrazem, czarnymi bazaltowymi skałami. Wypiętrzenie się  i wybuch wulkanu miały miejsce w 1943 roku, to najmłodszy wulkan Meksyku. Wycieczka może być piesza (to około 3 km w jedną stronę) lub konna.

Opcjonalnie, dla chętnych, dostępna jest również wycieczka na sam wulkan, pieszo to około 6-7h, można też odbyć ją konno. Ostatni odcinek trzeba jednak pokonać na własnych nogach 🙂

Uruapan, relaksacyjny spacer po ogromnym ogrodzie botanicznym położonym nad rzeką, z imponującą roślinnością lasów deszczowych i licznymi wodospadami. Dla odważnych i chętnych opcjonalnie dostępna jest tyrolka nad rzeką.

Ogród botaniczny zwiedzany podczas wakacji

Przejazd do urokliwego miejsca o cudownej, piaszczystej plaży nad lazurową zatoką. Miejsce dziewicze, nie ma tam wielkich hoteli ani przeludnionych resortów, jak w większości miejsc, gdzie można spędzić wakacje . Spędzimy w tym miejscu dwie noce. Ten dzień to pora relaksu i plażowania, sączenia zimnych napojów z widokiem na zatokę, orzeźwiających kąpieli w oceanie i błogiego lenistwa. Nad oceanem spędzimy w sumie kilka dni.

Dla zainteresowanych – wycieczka na kilka pobliskich plaż, równie urokliwych i dziewiczych, z których każda jest jednak inna. Dla leniuszków – plażowanie i odpoczynek.

Wakacje

Zmienimy miejsce na dwie noce, nadal pozostając w obrębie rajskich plaż. Relaksu ciąg dalszy, korzystamy z wakacji w wymiarze maksimum 🙂

Plaża, słońce, leniuchowanie, kąpiele w oceanie przez kilka dni. Co może być lepszego na wakacjach, po intensywnym tygodniu zwiedzania?

Stan Colima

Colima, stolica jednego z mniejszych stanów Meksyku. Zwiedzanie starego miasta. Skosztujemy tu lokalnych przysmaków – pozole seco, które trudno znaleźć poza Colimą oraz tradycyjnego napoju przygotowywanego tam od pokoleń.


Gwarantujemy, że to będą niezapomniane wakacje w środku zimy, z dużą ilością słońca, wspaniałych widoków i relaksu, jednak przeplatanego mnóstwem atrakcji.

Uwaga: program zakłada jeden nocny transfer autokarowy.

Zaczynamy i kończymy w Mieście Meksyk.

Koszt (bez lotów do/z Meksyku i wyżywienia) za 15 dni to

tylko 2.900 zł (!!!) od osoby

Co ważne, w odróżnieniu od wakacji i zwiedzania organizowanych przez typowe biuro podróży płatności za wybrane atrakcje, wycieczki, transport, hotele dokonujecie (tak jak i my), bezpośrednio u lokalnych dostawców usług (wszystkie koszty oczywiście są wliczone w podaną cenę) . Nic nie płacicie z góry – z wyłączeniem zaliczek wymaganych do rezerwacji np. przez serwisy typu Booking.com, Airbnb. Nie pobieramy od Was żadnej prowizji za noclegi czy transport!

Zwiedzanie i wypoczynek będzie miało charakter trampingowy, co to oznacza możesz przeczytać tutaj: tramping

Kwoty, które płacicie w Meksyku są uwzględnione w koszcie wakacji zgodnie z podaną niżej informacją:

Co skalkulowane jest w powyższym koszcie?

  • przemieszczanie się transportem publicznym klasy turystycznej (w większości są to komfortowe autobusy linii ADO, OCC, jedynie na niektórych odcinkach transportem lokalnym),
  • noclegi – przy założeniu korzystania z pokoi 2 osobowych z prywatną łazienką (standard lokalny),
  • wejściówki do zwiedzanych atrakcji,
  • zwiedzanie części atrakcji w sposób zorganizowany przez lokalne agencje podróży
  • koszt usługi opracowania trasy wyprawy (75 zł/dzień)

Kalkulacja nie obejmuje

  • wyżywienia (które w Meksyku jest naprawdę tanie, chyba że korzysta się z popularnych, turystycznych restauracji),
  • lotu do i z Meksyku (to koszt od 2500-3200 zł, w zależności od dostępności promocji, terminu i czasu trwania lotu). Pomagamy wyszukać odpowiednie loty,
  • ubezpieczenia podróżnego

Minimalna liczba osób, aby wyprawa się odbyła: 2.

Więcej o tym jak będą zorganizowane wakacje wraz ze zwiedzaniem, informacje o płatnościach pod tym przyciskiem:

Informacje organizacyjne

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany tymi wakacjami i zwiedzaniem lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz. Jeśli interesują Cię podróże, a zwłaszcza Meksyk – zapisz się do Newslettera. Nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz informacje o nietuzinkowych miejscach, naszych aktualnych wyjazdach lub dobrych promocjach na loty do Meksyku. Zapraszamy!

Wakacje

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.

Newsletter