WYPRAWA - Perły Pacyfiku i natura w Meksyku, listopad 2019
WYPRAWA – PERŁY PACYFIKU I NATURA W MEKSYKU, 18 DNI, LISTOPAD 2019

WYPRAWA – PERŁY PACYFIKU I NATURA W MEKSYKU, 18 DNI, LISTOPAD 2019

Uwaga: Grupa skompletowana! Brak wolnych miejsc – zapraszamy na inne nasze wyprawy.

Wyprawa z bardzo intensywnym, bogatym programem. Zobaczycie ukryte, nieskażone masową turystyką plaże na wybrzeżu pacyficznym, w tym plażę odwiedzaną sezonowo przez żółwie morskie. Kąpieliska i tarasy z wodą termalną, Sanktuarium Motyli Monarcha – niesamowite zjawisko przyrodnicze  – tysiące motyli latające wokół nas na wyciągnięcie ręki. A do tego zobaczymy skutki erupcji wulkanu niecałe 100 lat temu w postaci księżycowego krajobrazu z kościołem oblepionym lawą w jego środku i… najmłodszy na świecie wulkan. Odwiedzimy przedziwne formacje bazaltowe w kształcie symetrycznych kolumn, a także to, co charakterystyczne dla Meksyku – kolonialne miasta i miasteczka oraz ruiny największego azteckiego miasta Teotihuacan.

Nie zabraknie również smacznej i różnorodnej, regionalnej  kuchni meksykańskiej. I wiele, wiele więcej…

Meksyk zachwyca, sami zobaczcie!

Szczegóły programu poniżej.

Czas trwania: 18 dni w Meksyku.

Koszt wyprawy: 3.815 zł od osoby (+ cena lotu do Meksyku) za 18 dni, przy opcji 14 dni – 3.060 zł

Termin: listopad 2019

Grupa: maksymalnie 10 osób

Program wyprawy:

Stan Hidalgo

Wycieczka na wulkaniczne formacje bazaltowe Los Prismas Basalticos. Natura Nas zadziwi. Regularne kamienne kolumny o wysokości do kilkudziesięciu metrów tworzą przedziwny krajobraz, do tego wodospady rozbijające się o te symetryczne skały i spacer mostem wiszącym z widokiem na kanion.

Opcjonalnie, po południu wycieczka do maleńkiego, górniczego miasteczka Real del Monte i spacer po urokliwych uliczkach.

Dzień relaksu nad turkusową rzeką, przepiękny wodospad oraz moczenie się w tarasach z wodą termalną na zboczu wzgórza z cudownym widokiem na otaczające nas góry. Do tego magiczny wodospad, za którym (wchodząc do jaskini znajdującej się za ścianą wody) można wygrzać się w jeszcze cieplejszej wodzie.

wyprawy

Stan Meksyk

Wycieczka na Teotihuacan – ruiny największego azteckiego miasta w Meksyku, z ogromną Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. Ze szczytu Piramidy Słońca (tak, tak, trzeba tam wejść!) imponujący widok.

W drodze powrotnej – Bazylika MB z Guadalupe – największa (uwaga – już wcześniej byliśmy w najwyższej 😉 ) w Meksyku lub zwiedzanie CDMX (jeśli nie będzie zwiedzania w pierwszym dniu – do doprecyzowania, zgodnie z godzinami Waszych lotów).

Miasto Meksyk – Zaczniemy od Parku Alameda i Starego Miasta z kolonialnymi zabytkami, zobaczymy największe w Meksyku Zocalo (czyli plac główny). Przespacerujemy się do Katedry Metropolitana zbudowanej dosłownie na prehiszpańskich świątyniach (obecnie znajdujących się w sporej części pod miastem) i odwiedzimy ich widoczna część, czyli Templo Mayor. Zrelaksujemy się w parku Chapultepec zwanym Central Parkiem Meksyku oraz zwiedzimy zamek tam się znajdujący.

Stan Michoacan

Dziewicze wybrzeże, nieskażone masową turystyką. To będą dni odpoczynku po podróży i relaksu na plaży, przepięknej i dzikiej. Biały piasek, turkusowe fale, i… brak resortów, dużych hoteli i parawanów 😉 – przekonacie się, że jednak są jeszcze dzikie plaże! Jest tak dziko, ze w tym miejscu nie ma zasięgu sieci komórkowej, aczkolwiek dostęp do podstawowych udogodnień cywilizacji mamy zapewniony (np. WiFi).    

Nocleg w domkach nad oceanem. Dosłownie nad oceanem, na kilkunastu metrowej skarpie. Szum fal, a z tarasu widok zapierający dech w piersiach na przepiękną plażę, oraz okoliczne, strzeliste skały. Zaprzyjaźnimy się też z licznymi, całkiem solidnych rozmiarów iguanami, żyjącymi obok domków. Nie gryzą ;).

wyprawa listopad

Wycieczka na kilka okolicznych, równie dziewiczych plaż – odwiedzimy 3-4 miejsca, jedno piękniejsze od drugiego! Pojedziemy też na plażę z żółwiami, które przypływają tam masowo, aby składać jaja – można je spokojnie obserwować z bardzo, bardzo bliska.

Dla bardziej aktywnych możliwy trekking na ukrytą plażę oddaloną o kilka kilometrów.

Przemieszczamy się do uroczego górskiego miasteczka Mazamitla, z przepiękną kolonialną zabudową i klimatycznym ryneczkiem. Mazamitla oferuje także dobre, lokalne, meksykańskie jedzenie, którego koniecznie trzeba posmakować! Niektóre dania wyglądają bardzo egzotycznie, ale są przepyszne i super tanie. W tym dniu relaksacyjny spacer po miasteczku, zbieramy energię na dzień kolejny. Wieczorem będziemy obserwować i współuczestniczyć w typowo meksykańskim sposobie spędzania weekendowego czasu – cofniemy się o kilkadziesiąt lat w czasie. 

Spacer na wodospad El Salto (ok. 3,5 km w jedną stronę) i relaks na łonie natury. Dodatkowo wycieczka na quadach lub na koniach w okoliczne góry – oczywiście w zależności od chęci (może się zdecydować tylko część grupy). Koszt wycieczki na quadach lub koniach to około 160 zł – nie jest uwzględniony w wycenie wyprawy. Dla osób mniej odważnych wycieczka po okolicznych górach i dolinach otwartym autobusem turystycznym za około 50 zł (również nie jest uwzględniona w wycenie wyprawy).

wyprawa do meksyku

Przemieszczamy się do miejscowości Zamora, w której zwiedzimy centrum historyczne i przede wszystkim  przepiękną i ogromną katedrę Matki Boskiej z Guadalupe (najwyższa w Meksyku!). Budowla o bardzo ciekawej historii, tak samo jak kult Matki Boskiej z Guadalupe. Zamora jest bardzo meksykańskim miastem, nie jest turystyczna i przez to zachowała swój specyficzny klimat. Zobaczymy jak wygląda typowy meksykański market i wieczorne życie, którego nieodłącznym elementem są stoiska z lokalnym jedzeniem.

Wycieczka na jezioro o prawdziwie bajkowej aurze – porośnięte tysiącletnimi drzewami i niesamowitym kolorze wody – spowoduje, że poczujemy się trochę jak Alicja w krainie czarów. Spacer wokół jeziora – nie zapomnijcie kart pamięci do aparatów – z tego miejsca wychodzi się z setkami zdjęć.  

Przejazd do uroczego miasta Patzcuaro. Spacer po miasteczku o pięknej kolonialnej architekturze. Liczne kościoły i urokliwe ulice.

wyprawa listopad

Wycieczka łodzią motorową na wyspę Janitzio, na jeziorze o tej samej nazwie. Maleńka wyspa, z maleńkim miastem o ciasnej zabudowie i z ogromną jak na tę wyspę statuą z punktem widokowym na szczycie, z którego roztacza się widok na całe jezioro i inne, mniejsze wyspy. Odwiedzimy bardzo klimatyczny cmentarzyk, jak mówią miejscowi – będący inspiracją do kultowego filmu animowanego COCO (o Święcie Zmarłych w Meksyku – polecamy jego obejrzenie nawet dorosłym).

Następnie jedziemy w okolice wulkanu Paricutin.

Nocleg w domkach otoczonych przepięknym lasem sosnowym. Wieczorna integracja na łonie natury.

Wycieczka piesza (około 3 km w jedną stronę) lub konna do kościoła, zalanego do połowy lawą z wulkanu Paricutin (jest to najmłodszy wulkan na świecie), którego erupcja w 1943 roku przykryła lawą całą wioskę. Niesamowity widok i księżycowy krajobraz!

Dla chętnych, wycieczka na wulkan pieszo (ok. 6-7h) lub konno – jednak uwaga: ostatni odcinek i tak trzeba pokonać w górę pieszo.

Pojedziemy do Morelii, jednego z miast Meksyku z najpiękniejszą starówką i klimatem. Zobaczymy mnóstwo zabytkowych budynków i spróbujemy lokalnego gaspacho (uwaga – nie ma nic wspólnego z wersją hiszpańską ;). Przez miasto przebiega ogromny akwedukt. Zwiedzanie, relaks i lokalne przysmaki.

Odwiedzimy strefę kąpielisk górskich z siarkową wodą termalną. Miejsce magiczne! Oprócz kąpielisk znajduje się tam jezioro z termalną wodą, nad którym, nad ranem snuje się magicznie mgła. Spędzimy relaksacyjne popołudnie, wieczór i… także noc! Moczymy się w gorącej, siarkowej wodzie. Uwaga: poza zbiornikiem wodnym i w nocy będzie dość chłodno. Tylko po co wychodzić z ciepłej wody? 😉

Możliwy jest też spacer po okolicznych lasach i odkrywanie innych, pobliskich jezior.

wyprawa

Wycieczka do Sanktuarium Motyli Monarcha, wyjątkowego miejsca, do którego na kilka miesięcy w roku migrują miliony motyli z Kanady. To co tam zobaczymy – zapamiętamy do końca życia!

wyprawa listopad 2019

Powrót do Miasta Meksyk i przejazd na lotnisko.


Koszt (bez lotów do/z Meksyku i wyżywienia) za 18 dni to

tylko 3.815 zł od osoby !

Co ważne, w odróżnieniu od wycieczek organizowanych przez typowe biuro podróży  – nic nie płacicie z góry (nie wymagamy żadnych zaliczek – z wyłączeniem zwrotu zaliczek wymaganych do rezerwacji np. przez serwisy typu Booking.com, Airbnb; natomiast w miarę możliwość będziemy starli się o rezerwacje bezgotówkowe). Dodatkowo nie pobieramy od Was żadnej prowizji za noclegi czy transport! Płacicie, tak jak i my, obowiązującą cenę za usługi noclegowe i transportowe.

Wycieczka ma charakter trampingowy, co to oznacza możesz przeczytać tutaj: tramping.

Podany koszt wyprawy obejmuje:

  • przemieszczanie się transportem publicznym klasy turystycznej (w większości są to komfortowe autobusy turystyczne, jedynie na niektórych odcinkach transportem lokalnym), w tym programie nie ma lotów wewnętrznych,
  • noclegi – przy założeniu korzystania z pokoi 2 osobowych z prywatną łazienką (standard lokalny),
  • wejściówki do zwiedzanych atrakcji, zgodnie z programem
  • zwiedzanie części atrakcji w sposób zorganizowany przez lokalne agencje podróży
  • koszt usługi opracowania trasy wyprawy (75 zł/dzień)

Kalkulacja nie obejmuje

  • wyżywienia (które w Meksyku jest naprawdę tanie, chyba że korzysta się z popularnych, turystycznych restauracji),
  • lotu do i z Meksyku
  • ubezpieczenia podróżnego – każdy z jadących na wyprawę zobowiązany jest do zakupienia ubezpieczenia

Minimalna liczba osób, aby wyprawa się odbyła:  WYJAZD POTWIERDZONY!!! Jedziemy na 100%.

Więcej o organizacji wyprawy, płatnościach pod tym przyciskiem:

Informacje organizacyjne

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany wyprawą lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz. Jeśli interesują Cię podróże, a zwłaszcza Meksyk – zapisz się do Newslettera. Nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz informacje o nietuzinkowych miejscach, naszych aktualnych wyprawach lub dobrych promocjach na loty do Meksyku. Zapraszamy!

Wyprawa

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.

Newsletter