Wyprawa - Turkusowe odcienie Meksyku, Marzec 2020, 15 dni -
Wyprawa – Turkusowe odcienie Meksyku, Marzec 2020, 15 dni

Wyprawa – Turkusowe odcienie Meksyku, Marzec 2020, 15 dni

Wyprawa potwierdzona! Jedziemy na 100% – są jeszcze wolne miejsca.

Wyprawę opracowaliśmy tak, aby pokazać Wam jak piękny i kolorowy jest Meksyk – wybraliśmy miejsca, które najbardziej podobały się uczestnikom ostatnich 2 wypraw i umieściliśmy je razem specjalnie dla Was. Oczywiście nie tylko kolory będą gwoździem programu, chcemy Was zapoznać z kulturą, zwyczajami, codziennym życiem, historią, ukrytymi na bezdrożach, zupełnie nieturystycznymi, ale najpiękniejszymi w Meksyku miejscami. Wodospady, termalne kąpieliska, strefy archeologiczne, kanion, jaskinie, hipisowskie plaże. Nie obawiajcie się, odwiedzimy też miejsca z listy najbardziej znanych miejsc w Meksyku – takie jak na przykład miasto Oaxaca, Hierve del Agua, strefa archeologiczna Monte Alban, Puebla – miasto aniołów, Teotihuacan – ruiny największego prehiszpańskiego miasta i przepiękną stolicę kraju czyli Miasto Meksyk. Jednak nacisk położymy na miejsca, które my odkryliśmy i chcemy się z Wami nimi podzielić. Jesteście gotowi na przygodę w Meksyku? Atrakcje będą od samego rana do wieczora, odwiedzimy również sporo lokalnych barów, aby poczuć klimat i zintegrować się z mieszkańcami.

Zapraszamy!

Czas trwania: 15 dni

Koszt wyprawy: 3.150 zł od osoby

Termin: 29 luty 2020 do 14 marzec 2020

Program wyprawy:

Stan Hidalgo

 • Małe, zupełnie nieturystyczne miasteczko o przedziwnej nazwie Ixmilquilpan, zjemy śniadanie na lokalnym targu i zobaczymy życie mieszkańców w zupełnie nieskażonym turystyką miejscu
 • Tarasy wodne położone na zboczu góry z przepięknym widokiem, rzeka o kolorze, który jest tak turkusowy, że aż wydaje się, że chyba ktoś przesadził z ilością barwnika, ale nie – to czysta natura i do tego woda w niej też jest termalna! Wodospad z którego płynie zarówno ciepła, jak i zimna woda, z ukrytą jaskinią, w której można zażyć kąpieli – tak, tu również woda będzie ciepła.
wyprawa marzec 2020

Stan Oaxaca

 • Maleńka wioska w górach, licząca 180 mieszkańców w otoczeniu przepięknych i turkusowych wodospadów,  jaskiń i wąwozów. Aby tam się dostać przejedziemy po bezdrożach stanu Oaxaca, a na miejscu, oprócz podziwiania cudów natury, będziemy mieli okazję porozmawiać i poznać mieszkańców wioski oraz oczywiście skosztować lokalnej kuchni i napić się mezcalu – lokalnego trunku wytwarzanego na bazie agawy.  
 • Oaxaca – meksykańskie miasto sztuki i artystów z przepiękną kolonialną architekturą. Odwiedzimy też kantynę, w której będziemy mieli okazję zobaczyć jak spędzają wolny czas Meksykanie i spędzić go razem z nimi. Oaxaca ma podobno najlepszą kuchnię w całym Meksyku.
 • Monte Alban – strefa archeologiczna położona na szczycie góry z przepięknym widokiem
 • Hierve del Agua – słynne źródła wód termalnych tworzące niesamowite rozlewiska i nacieki na skałach
 • Tule – stare, ponad 2000 letnie drzewo
 • Fabryka mezcalu. Wraz z degustacją, poznamy proces produkcji tego trunku
 • Mitla – strefa archeologiczna ulokowana w środku miasteczka, bardzo interesująca architektura, odmienna niż wszystkie inne w Meksyku
 • Zipolite i Mazunte – klimatyczne plaże i nieskrępowany relaks, unikalna atmosfera tego miejsca zapewni super odpoczynek po trudach podróży. Nie znajdziesz tam gigantycznych hoteli, a jedynie małe, ascetyczne hoteliki i domki przy plaży – w jednym z takich miejsc będziemy spali – oraz liczne i bardzo przyjemne restauracje i bary. Zipolite to miejsce gdzie nic nie jest zakazane i wszyscy są braćmi (lub siostrami 😉 ). Opcjonalnie wycieczka łódką po oceanie i poszukiwanie delfinów, wycieczka na wodospady lub do laguny z bioluminescencją.
wodospad, wyprawa marzec 2020

Stan Guerrero

 • Taxco – dawniej górnicze, położone w górach miasteczko, słynące z wydobycia srebra, do dziś nazywane srebrnym miastem. Słynie też z niezwykłej architektury. Urocze knajpki, uliczki, w których celowo zgubimy się w poszukiwaniu urokliwych miejsc. Przejedziemy się też bardzo nietypową taksówką i będziemy podziwiali panoramę okolicznych gór z punktu widokowego na szczycie góry z ogromną statuą Chrystusa Króla.
 • Zapierający dech w piersiach kompleks „Tysiąca Wodospadów”. To miejsce szokuje swoją urodą i brakiem turystów. Zobaczymy bardzo liczne, turkusowe wodospady położone w środku niczym nieskażonej przyrody, otoczone górami i lasem pełnym motyli i innych zwierząt. Można się kąpać w turkusowej wodzie pod wodospadami, a dla osób szukających adrenaliny – skakać ze skał do wody!
Meksyk marzec 2020

Stan Morelos

 • Pozbawiona tłumów Strefa archeologiczna Xochicalco – rozległy teren, ogromne budowle  i niesamowita atmosfera i historia. Nasz numer jeden w Meksyku, jeżeli chodzi o strefy archeologiczne.
Uczestnicy wyprawy poznaj meksyk

Stan Meksyk

 • Strefa archeologiczna Teotihuacan, największe prehiszpańskie miasto, imponujące piramidy del Sol i de la Luna
 • Zwiedzanie centrum historycznego w mieście Meksyk, strefa archeologiczna Templo Mayor, plac główny zwany Zoacalo (jeden z największych na świecie), Katedra Metropolitana, przepiękny budynek Poczty Głównej, spotkanie z Mariachi, pomnik Rewolucji Meksykańskiej, kościoły, park Alameda z licznymi pomnikami, freski Diego Riviery i wiele innych atrakcji. Opcjonalnie dla chętnych (i w zależności od dostępnego czasu) liczne muzea (np. muzeum Fridy, Antropologii, Tequilli…. są ich tysiące)
wyjazd do meksyku marzec 2020

Stan Puebla

 • Puebla – miasto aniołów, imponujące centrum historyczne, katedry i kościoły, bardzo ciekawa architektura i lokalne smakołyki np. mole pobalno
 • Atlixco – urocze miasteczko, pełne ładnych uliczek, freski opowiadające historię Meksyku, punkt widokowy na wzgórzu z kościołem, z widokiem na aktywny wulkan Popocatepetl i lokalny targ z przepysznym jedzeniem
marzec 2020 wyprawa

Zaczynamy i kończymy w Mieście Meksyk.

Koszt (bez lotów do/z Meksyku i wyżywienia) za 15 dni to

tylko 3.150 zł (!!!) od osoby

Co ważne, w odróżnieniu od wyjazdów organizowanych przez typowe biuro podróży płatności za wybrane atrakcje, wycieczki, transport, hotele dokonujecie (tak jak i my), bezpośrednio u lokalnych dostawców usług (wszystkie koszty oczywiście są wliczone w podaną cenę) . Nic nie płacicie z góry – z wyłączeniem zaliczek wymaganych do rezerwacji np. przez serwisy typu Booking.com, Airbnb. Nie pobieramy od Was żadnej prowizji za noclegi czy transport!

Wyprawa będzie miała charakter trampingowy, co to oznacza możesz przeczytać tutaj: tramping

Co skalkulowane jest w powyższym koszcie?

 • przemieszczanie się transportem publicznym klasy turystycznej (w większości są to komfortowe autobusy linii ADO, OCC, jedynie na niektórych odcinkach transportem lokalnym),
 • noclegi – przy założeniu korzystania z pokoi 2 osobowych z prywatną łazienką (standard lokalny), czasem wynajęty dom dla całej grupy
 • wejściówki do zwiedzanych atrakcji,
 • zwiedzanie części atrakcji w sposób zorganizowany przez lokalne agencje podróży
 • koszt usługi opracowania trasy wyprawy i asysty podczas podróży (75 zł/dzień)

Kalkulacja nie obejmuje

 • wyżywienia (które w Meksyku jest naprawdę tanie, chyba że korzysta się z popularnych, turystycznych restauracji),
 • lotu do i z Meksyku (to koszt od 2500-3500 zł, w zależności od dostępności promocji, terminu i czasu trwania lotu). Pomagamy wyszukać odpowiednie loty,
 • ubezpieczenia podróżnego

Minimalna liczba osób, aby wyprawa się odbyła: 2. Maksymalna liczba to 10 osób. Podczas wyjazdu będą z Wami dwie osoby opiekujące się grupą, które bardzo dobrze znają Meksyk.

Więcej o tym jak będzie zorganizowany wyjazd, informacje o płatnościach pod tym przyciskiem:

Informacje organizacyjne

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany wyprawą lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz. Jeśli interesują Cię podróże, a zwłaszcza Meksyk – zapisz się do Newslettera. Nie częściej niż raz w tygodniu dostaniesz informacje o nietuzinkowych miejscach, naszych aktualnych wyjazdach lub dobrych promocjach na loty do Meksyku. Zapraszamy!

Wyprawa

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.
Prosimy o wypełnienie pola Twoja wiadmość

Newsletter

To był bardzo fajny, różnorodny plan
Wyprawa
2019-06-28
    

(...)Podróżowanie z Marcinem i Moniką było bardzo dobrze zorganizowane, bezpieczne i bardzo przyjemne! Zdecydowanie są ciepłymi i fajnymi ludźmi, z poczuciem humoru i dużym zaangażowaniem w to, aby wszyscy czuli wakacyjną swobodę, luz i dobrą zabawę 🙂 Oni zajęli się całą logistyczną częścią wycieczki, a ja mogłam się spokojnie relaksować. Miałam też poczucie, że starają się przekazać swoją pasję i miłość do Meksyku (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków
2019-11-10
    

(...)Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków – od małych, uroczych miasteczek, po przecudne wodospady. Pojechaliśmy ze względu na Dia de los Muertos, co było dla nas fascynującym przeżyciem (polecam każdemu), ale to co pokazali nam Monika z Marcinem wprawiało w osłupienie! 🙂 maleńka wioska w górach Oaxaca na pewno była dla nas numerem 1 i pytanie: jak u diabła udało im się tu trafić? (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Odwiedzaliśmy miejsca, gdzie nie docierają turyści.
2019-11-29
    

(...)Świetna organizacja i prowadzenie. Na niespodziewane przeszkody czy problemy, natychmiast znajdowali rozwiązanie. Plan nie był sztywny, wszystkie zmiany ustalaliśmy wspólnie. I tu muszę dodać, że Grupa była idealna! Zero konfliktów i zgodnie zatwierdzaliśmy zmiany, wynikające z przyczyn niezależnych.
Podsumowując, Meksyk nie był moim marzeniem do odwiedzenia ale już na miejscu, a tym bardziej po powrocie do Polski czuję, że muszę tam wrócić!(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyliśmy miejsca które nas urzekły, zachwyciły, czasami była i adrenalina
2019-12-01
    

(...)Gorąco polecam usługi Moniki i Marcina tym wszystkim, którzy chcą poznać Meksyk nie tylko z okien autobusu i w dużym tempie, ale tak naprawdę poznać Meksyk, jego kulturę, kuchnię (a jest co degustować) i nieskażone miejsca przyrodnicze, mało znane, które szokują swoją urodą oraz egzotyką. Każde miejsce, w którym byliśmy, Monika i Marcin osobiście odwiedzili wcześniej, co dawało nam komfort, że nie jedziemy gdzieś w "ciemno". (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów
2019-12-02
    

Jeśli myślisz o tym aby poznać Meksyk, ale taki prawdziwy?
Jeśli resorty i leżenie na plaży Cię nudzą a kręcą Cię ciekawe miejsca, ludzie, relacje z nimi i prawdziwe sytuacje? Jeśli nie lubisz sztuczności, atrakcji wypicowanych pod turystów a wolisz prawdziwość i naturalność?
Gwarantuję Ci, że Monika i Marcin pokażą Ci właśnie taki Meksyk. Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów z popkornem i aparatami na szyjach, za to zachwycisz się dziewiczymi zakątkami, przyrodą i widokami. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku
2019-12-03
    

Meksyk to kolejny z krajów w naszych wyprawach, który fascynował i pociągał. Tym razem wybraliśmy się nie sami, ale stworzyliśmy grupę, której przewodzili Monika i Marcin, pasjonaci podróży, obecnie w niekończącej się podróży po Ameryce Łacińskiej. Upodobali sobie Meksyk i wiele o nim wiedzą. Swoją wiedzą potrafią się dzielić w sposób barwny i interesujący, opowiadają dowcipnie i z humorem. Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku, w niewiele ponad dwa tygodnie odwiedziliśmy i przepiękne wodospady i jaskinie, odpoczywaliśmy na gorącej plaży i wspinaliśmy się na góry.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Meksyk od zawsze był moim marzeniem
2019-12-05
    

(...)Bardzo się cieszymy, że trafiliśmy na takich pasjonatów i meksykofilów jak Monia i Marcin! Przyjęli nas ponad programowo (byliśmy kilka dni dłużej niż grupa) - za co jesteśmy wdzięczni! Dzięki nim, wyjazd był bardzo owocny - w wiedzę o tym kraju, zwyczajach, smakach, legendach... Fajnie, że można połączyć pasję ze sposobem na życie - tego wam zazdrościmy i życzymy wielu owocnych wypraw!
Na kolejną Meksykańską jedziemy z wami kochani 🙂 Polecamy wszystkim podróżnikom wyjazdy z tymi szaleńcami. Nie będzie łatwo - oj nie - ale będzie to przygoda życia! (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Bardzo dziękuję za piękną wycieczkę
Motyle w środku zimy
2020-02-07
    

Monika i Marcin stanęli na wysokości zadania pod każdym względem. Potrafili sprawić, że grupa czuła się zgrana, niezależnie od wieku. Czułam się bezpiecznie, bo wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zobaczyłam zapierające dech w piersiach miejsca, praktycznie niedostępne dla zwykłego turysty i bez wątpienia mogę napisać, że odbyłam wyprawę życia. Bez wahania polecam. Ewa 🙂
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam
Wyprawa
2020-02-09
    

(...)Skontaktowałam się z Nimi i moja decyzja była błyskawiczna.,jadę! W ciągu 3 dni kupiłam bilet załatwiłam urlop i byłam gotowa na przygodę. Nie zawiodłam się ani trochę, wręcz przeciwnie, zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam, bo Meksyk zafundował nam dodatkowe bonusy: widok świeżo wyklutych żółwi zmierzających do oceanu czy zaproszenie na domową uroczystość gdzie mogliśmy zobaczyć lokalne zwyczaje.
Meksyk ze swoim pięknem, różnorodnością, kulturą i ludźmi ich ciepłem i otwartością wywarł na mnie ogromne wrażenie.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Wyprawa
2020-02-19
    

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Meksyk przyjął mnie w swoje objęcia. Zakochałam się w soczystych owocach, bogactwie kultury oraz ludzkiej serdeczności. Dzięki Monice i Marcinowi poznałam zwyczajnych ludzi tego wyjątkowego kraju. Poznałam kraj innej prawdy, innej rzeczywistości. Doznałam znacznie więcej ciekawych wrażeń niż sobie zakładałam przed podróżą. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .