Wyprawa - Wodospady i przygoda w Meksyku, listopad 2021 - Poznaj Meksyk
Wyprawa – Wodospady i przygoda w Meksyku, listopad 2021

Wyprawa – Wodospady i przygoda w Meksyku, listopad 2021

Program dla miłośników wodospadów (zobaczymy ich co najmniej sześć) oraz przygody na wysokich obrotach – będą quady na wydmach, rafting na rzece, trekkingi i lasy namorzynowe. Chwilkę odpoczniemy na plażach, na które nie docierają zagraniczni turyści. Dla pasjonatów przyrody, oprócz wodospadów mamy niespodziankę w postaci tysięcy ptaków, które wylecą z jaskini o półkilometrowej głębokości. Wejdziemy na trzeci co do wielkości największy monolit na świecie, zaszyjemy się na dwa dni w górskiej wiosce. Będą też miasta i miasteczka i bardzo różnorodne, lokalne i przepyszne jedzenie.

Czas trwania: 17 dni

Termin: 12 listopada 2021 do 28 listopada 2021

Program wyprawy:

Stan San Luis Potosi

 • Wodospad Tamul – ogromny, ponad 100 metrowy wodospad z turkusową rzeką płynącą w kanionie, który miejscami ma 300 m. wysokości – będziecie zachwyceni!
 • Wodospad Puente del Dios, który spodoba się wszystkim miłośnikom wodnych zabaw , oraz opcjonalnie relaksacyjny wodospad Tamasopo
 • Wodospady Micos i Minas Viejas
 • magiczne miasteczko Xilitla i surrealistyczny ogród
 • Sotano de las Golondrinas – naturalna „studnia” w ziemi o głębokości ponad pół kilometra, zamieszkana przez tysiące jaskółek oraz papugi. O świcie jest możliwość zaobserwowania jak niezliczone stada ptaków wylatują z niej z krzykiem. Niesamowity spektakl przyrody!
październik wyprawa wodospady meksyk

Stan Queretaro

 • Peña de Bernal, trzeci co do wielkości na świecie skalny monolit i przy okazji urokliwe miasteczko z charakterystyczną dla regionu kuchnią
 • Cuatro Palos – punkt widokowy na przepiękne góry Sierra Gorda
 • Wodospad El Chuveje, 30 metrowy, otoczony bujną roślinością
 • Magiczne miasteczko Jalpan de Serra, rzeka i zalew pośród gór

Stan Oaxaca

 • Maleńka wioska w górach, licząca 180 mieszkańców w otoczeniu, a jakże! przepięknych i turkusowych wodospadów,  jaskiń i wąwozów. Aby tam się dostać przejedziemy po bezdrożach stanu Oaxaca, a na miejscu, oprócz podziwiania cudów natury, będziemy mieli okazję porozmawiać i poznać mieszkańców wioski oraz oczywiście skosztować lokalnej kuchni i napić się mezcalu – lokalnego trunku wytwarzanego na bazie agawy.  
 • Oaxaca – meksykańskie miasto sztuki i artystów z przepiękną kolonialną architekturą. Odwiedzimy też kantynę, w której będziemy mieli okazję zobaczyć jak spędzają wolny czas Meksykanie i spędzić go razem z nimi. Oaxaca ma podobno najlepszą kuchnię w całym Meksyku.
 • Monte Alban – strefa archeologiczna położona na szczycie góry z przepięknym widokiem
 • Hierve del Agua – słynne źródła wód termalnych tworzące niesamowite rozlewiska i nacieki na skałach
 • Tule – stare, ponad 2000 letnie drzewo
 • Fabryka mezcalu. Wraz z degustacją, poznamy proces produkcji tego trunku
 • Mitla – strefa archeologiczna ulokowana w środku miasteczka, bardzo interesująca architektura, odmienna niż wszystkie inne w Meksyku
wyprawa październik 2020 wodospady

Stan Veracruz

 • Tecolutla, plaża i lasy namorzynowe, pełne egzotycznej przyrody. Dla szczęściarzy możliwość spotkanie z krokodylem 😉
 • Strefa archeologiczna El Tajin – z niezwykłą Piramidą. Posiada nisze w liczbie równej liczbie dni w roku.
 • Voladores” – tradycyjni tancerze wykonujący taniec/lot na linach
 • Zempoala – strefa archeologiczna, dawna stolica plemienia Totonaków
 • Chachalacas, przygoda na quadach, na niemal pustynnych wydmach z widokiem na ocean
 • Xico, czyli coś dla kawoszy, plantacje kawy, trekking na wodospad i lokalne specjały (w tym słynne mole) serwowane w tym magicznym miasteczku położonym w deszczowych lasach pośród gór. Dla miłośników adrenaliny – rafting na pobliskiej rzece.

Stan Meksyk i Miasto Meksyk (liczba atrakcji zależy od godzin przylotu i wylotu)

 • Strefa archeologiczna Teotihuacan, największe prehiszpańskie miasto, imponujące piramidy del Sol i de la Luna
 • Zwiedzanie centrum historycznego w mieście Meksyk, strefa archeologiczna Templo Mayor, plac główny zwany Zocalo (jeden z największych na świecie), Katedra Metropolitana, spotkanie z Mariachi, pomnik Rewolucji Meksykańskiej, kościoły, park Alameda z licznymi pomnikami, freski Diego Riviery i wiele innych atrakcji.
wyprawa w październiku do Meksyku

Stan Puebla

 • Puebla – miasto aniołów, imponujące centrum historyczne, katedry i kościoły, bardzo ciekawa architektura i lokalne smakołyki np. mole pobalno
 • Atlixco – urocze miasteczko, pełne ładnych uliczek, freski opowiadające historię Meksyku, punkt widokowy na wzgórzu z kościołem, z widokiem na aktywny wulkan Popocatepetl i lokalny targ z przepysznym jedzeniem
marzec 2020 wyprawa

Zaczynamy i kończymy w Mieście Meksyk.

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany wyprawą lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz.

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.
Prosimy o wypełnienie pola Twoja wiadmość

Opinie uczestników naszych wypraw:

To był bardzo fajny, różnorodny plan
Wyprawa
2019-06-28
    

(...)Podróżowanie z Marcinem i Moniką było bardzo dobrze zorganizowane, bezpieczne i bardzo przyjemne! Zdecydowanie są ciepłymi i fajnymi ludźmi, z poczuciem humoru i dużym zaangażowaniem w to, aby wszyscy czuli wakacyjną swobodę, luz i dobrą zabawę 🙂 Oni zajęli się całą logistyczną częścią wycieczki, a ja mogłam się spokojnie relaksować. Miałam też poczucie, że starają się przekazać swoją pasję i miłość do Meksyku (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków
2019-11-10
    

(...)Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków – od małych, uroczych miasteczek, po przecudne wodospady. Pojechaliśmy ze względu na Dia de los Muertos, co było dla nas fascynującym przeżyciem (polecam każdemu), ale to co pokazali nam Monika z Marcinem wprawiało w osłupienie! 🙂 maleńka wioska w górach Oaxaca na pewno była dla nas numerem 1 i pytanie: jak u diabła udało im się tu trafić? (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Odwiedzaliśmy miejsca, gdzie nie docierają turyści.
2019-11-29
    

(...)Świetna organizacja i prowadzenie. Na niespodziewane przeszkody czy problemy, natychmiast znajdowali rozwiązanie. Plan nie był sztywny, wszystkie zmiany ustalaliśmy wspólnie. I tu muszę dodać, że Grupa była idealna! Zero konfliktów i zgodnie zatwierdzaliśmy zmiany, wynikające z przyczyn niezależnych.
Podsumowując, Meksyk nie był moim marzeniem do odwiedzenia ale już na miejscu, a tym bardziej po powrocie do Polski czuję, że muszę tam wrócić!(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyliśmy miejsca które nas urzekły, zachwyciły, czasami była i adrenalina
2019-12-01
    

(...)Gorąco polecam usługi Moniki i Marcina tym wszystkim, którzy chcą poznać Meksyk nie tylko z okien autobusu i w dużym tempie, ale tak naprawdę poznać Meksyk, jego kulturę, kuchnię (a jest co degustować) i nieskażone miejsca przyrodnicze, mało znane, które szokują swoją urodą oraz egzotyką. Każde miejsce, w którym byliśmy, Monika i Marcin osobiście odwiedzili wcześniej, co dawało nam komfort, że nie jedziemy gdzieś w "ciemno". (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów
2019-12-02
    

Jeśli myślisz o tym aby poznać Meksyk, ale taki prawdziwy?
Jeśli resorty i leżenie na plaży Cię nudzą a kręcą Cię ciekawe miejsca, ludzie, relacje z nimi i prawdziwe sytuacje? Jeśli nie lubisz sztuczności, atrakcji wypicowanych pod turystów a wolisz prawdziwość i naturalność?
Gwarantuję Ci, że Monika i Marcin pokażą Ci właśnie taki Meksyk. Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów z popkornem i aparatami na szyjach, za to zachwycisz się dziewiczymi zakątkami, przyrodą i widokami. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku
2019-12-03
    

Meksyk to kolejny z krajów w naszych wyprawach, który fascynował i pociągał. Tym razem wybraliśmy się nie sami, ale stworzyliśmy grupę, której przewodzili Monika i Marcin, pasjonaci podróży, obecnie w niekończącej się podróży po Ameryce Łacińskiej. Upodobali sobie Meksyk i wiele o nim wiedzą. Swoją wiedzą potrafią się dzielić w sposób barwny i interesujący, opowiadają dowcipnie i z humorem. Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku, w niewiele ponad dwa tygodnie odwiedziliśmy i przepiękne wodospady i jaskinie, odpoczywaliśmy na gorącej plaży i wspinaliśmy się na góry.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Meksyk od zawsze był moim marzeniem
2019-12-05
    

(...)Bardzo się cieszymy, że trafiliśmy na takich pasjonatów i meksykofilów jak Monia i Marcin! Przyjęli nas ponad programowo (byliśmy kilka dni dłużej niż grupa) - za co jesteśmy wdzięczni! Dzięki nim, wyjazd był bardzo owocny - w wiedzę o tym kraju, zwyczajach, smakach, legendach... Fajnie, że można połączyć pasję ze sposobem na życie - tego wam zazdrościmy i życzymy wielu owocnych wypraw!
Na kolejną Meksykańską jedziemy z wami kochani 🙂 Polecamy wszystkim podróżnikom wyjazdy z tymi szaleńcami. Nie będzie łatwo - oj nie - ale będzie to przygoda życia! (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Bardzo dziękuję za piękną wycieczkę
Motyle w środku zimy
2020-02-07
    

Monika i Marcin stanęli na wysokości zadania pod każdym względem. Potrafili sprawić, że grupa czuła się zgrana, niezależnie od wieku. Czułam się bezpiecznie, bo wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zobaczyłam zapierające dech w piersiach miejsca, praktycznie niedostępne dla zwykłego turysty i bez wątpienia mogę napisać, że odbyłam wyprawę życia. Bez wahania polecam. Ewa 🙂
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam
Wyprawa
2020-02-09
    

(...)Skontaktowałam się z Nimi i moja decyzja była błyskawiczna.,jadę! W ciągu 3 dni kupiłam bilet załatwiłam urlop i byłam gotowa na przygodę. Nie zawiodłam się ani trochę, wręcz przeciwnie, zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam, bo Meksyk zafundował nam dodatkowe bonusy: widok świeżo wyklutych żółwi zmierzających do oceanu czy zaproszenie na domową uroczystość gdzie mogliśmy zobaczyć lokalne zwyczaje.
Meksyk ze swoim pięknem, różnorodnością, kulturą i ludźmi ich ciepłem i otwartością wywarł na mnie ogromne wrażenie.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Wyprawa
2020-02-19
    

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Meksyk przyjął mnie w swoje objęcia. Zakochałam się w soczystych owocach, bogactwie kultury oraz ludzkiej serdeczności. Dzięki Monice i Marcinowi poznałam zwyczajnych ludzi tego wyjątkowego kraju. Poznałam kraj innej prawdy, innej rzeczywistości. Doznałam znacznie więcej ciekawych wrażeń niż sobie zakładałam przed podróżą. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Napisz do nas