Wyprawy - Poznaj Meksyk - Podróżuj z nami poza utartym szlakiem
Wyprawy

Wyprawy

Chcesz zobaczyć prawdziwy Meksyk, poza utartą trasą, poznać miejsca mało znane, meksykańską kulturę, kuchnię różnych regionów, zobaczyć zabytki, piękną przyrodę oraz przeżyć prawdziwą meksykańską wyprawę? Meksyk czeka na Ciebie!


Nadchodzące wyjazdy do Meksyku w 2021 roku

Wyprawa Meksyk pazdziernik 2021
Wyprawa Dia de los muertos 2021

Wyprawa Meksyk, listopad 2020
Wyprawa Meksyk 2021 Grudzien
Wyprawa do Meksyku 2022 Luty

Chcesz poznać szczegóły, plany wjazdów? Kliknij powyżej na obrazek konkretnej wyprawy.

Uwaga! Pracujemy nad kalendarzem wypraw i kolejnymi trasami na 2022 rok!
Jeśli interesuję Cię jakiś termin lub miejsce – daj nam znać TUTAJ, uwzględnimy to w planach 👍


Chcesz dowiedzieć się więcej, lub zapisać się na wyjazd? Zadaj nam pytanie poprzez poniższy formularz:

Wysyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu odpowiedzenia na zadane pytanie i kontaktu z Tobą

Operujemy w ramach meksykańskiego biura podróży, jednak wszystkie trasy naszych wypraw i wycieczek tworzymy i prowadzimy autorsko, samodzielnie – bazując na wieloletnich, osobistych doświadczeniach z podróży i odkrytych przez nas unikalnych miejscach. Przez ostatnie lata prowadzimy podróżnicze życie, specjalnie dla Was znajdujemy wciąż nowe miejsca i trasy. Chcemy się z Wami podzielić naszym doświadczeniem i tym, co w Meksyku jest najlepsze. 

Naszą ideą jest wyszukiwanie miejsc nietuzinkowych, o których nie przeczytacie w przewodnikach; miejsc magicznych i przede wszystkim autentycznych, a nie wykreowanych na potrzeby turystyki.

Duży nacisk kładziemy na wspieranie lokalnych społeczności. Staramy się wybierać takie atrakcje, które nie tylko warte są zobaczenia, ale z których dochód nie zasila kont wielkich korporacji, lecz przeznaczony jest dla mieszkańców okolicznych wiosek.

Nasze trasy są też bardzo różnorodne, bo wiemy jak różne bywają podróżnicze preferencje. Staramy się w naszych programach zamieszczać po odrobinie wszystkiego: natury, architektury, zabytków i kultury przedhiszpańskiej czy przygody, ale poszczególne trasy często mają jeden z tych elementów jako dominujący. Wystarczy wybrać!

Wybrać można też charakter wyprawy i  stopień komfortu. 

Większość realizujemy w stylu wypraw trampingowych czyli przemieszczamy się transportem publicznym (jednak gwarantującym komfort podróży), w miastach taksówkami, czasem transportem miejskim. Śpimy w hotelach o lokalnym standardzie (zazwyczaj pokoje 2 osobowe z prywatnymi łazienkami).

Ale na niektóre nasze wyprawy lub ich odcinki kontraktujemy minibusa. Z nami przeżyjesz prawdziwą przygodę i poznasz prawdziwy Meksyk, spotkasz się z Meksykanami i poznasz ich kulturę.  Znamy i kochamy Meksyk i Meksykanów – będziecie w dobrych rękach. 

Wyprawy uruchamiamy już dla 2 osób – nie chcemy nikogo zostawić na lodzie lub w niepewności czy dojdzie ona do skutku, a maksymalna grupa jaką chcemy uformować to zazwyczaj 8-14 osób. Zależy nam aby była fajna integracja, energia, miłe i wspólne spędzanie czasu, a nie klimat autobusu wycieczkowego. Wycieczki objazdowe uruchamiamy dla większych grup, szczegóły będą podane w opisie konkretnego wyjazdu.

Na tej stronie będziemy publikować nasz kalendarz wypraw, które rejony Meksyku będziemy eksplorować  najbliższym czasie. Możesz dołączyć w zaproponowanym terminie, lub podać własny – przygotujemy propozycję wyjazdu specjalnie dla Ciebie!

Dlaczego wyprawa do Meksyku?

Meksyk to bardzo ciekawy kraj, znajdziesz tu niezliczoną liczbę cudów natury: wodospady, góry, błękitne laguny, kaniony oraz piękne plaże. Miejsca te są często oddalone od obszarów turystycznych i nie da się tam dotrzeć na jednodniowych wycieczkach z kurortów. Na wyprawie do Meksyku będziesz miał szansę poznać jego prawdziwe oblicze zarówno od strony przyrodniczej, jak i kulturowej – będziemy podróżowali po mniejszych miasteczkach i miejscowościach, w których życie toczy się zgodnie z meksykańskimi tradycjami i rytmem. Meksyk i wyprawa to dwa słowa, których nie da się rozłączyć!

Różne ciekawe miejsca w Meksyku i ich opisy znajdziesz na naszym blogu o Meksyku oraz na tej stronie (w języku angielskim): Co zobaczyć na wyjeździe do Meksyku.

Na tej stronie będziemy publikować nasz kalendarz wypraw, które rejony Meksyku będziemy eksplorować  najbliższym czasie. Możesz dołączyć w zaproponowanym terminie, lub podać własny – przygotujemy propozycję wyjazdu specjalnie dla Ciebie!

Jeśli interesują Cię podróże, a zwłaszcza Meksyk – zapisz się do Newslettera. Nie częściej niż raz w miesiącu dostaniesz informacje o nietuzinkowych miejscach, naszych aktualnych wyprawach lub dobrych promocjach na loty do Meksyku. Zapraszamy!


Napisz do nas