Wycieczka - Dia de los Muertos u Majów 2024 - Poznaj Meksyk
Wycieczka – Dia de los Muertos u Majów 2024

Wycieczka – Dia de los Muertos u Majów 2024

Dzień Zmarłych w Meksyku, Dia de los Muertos! To niezwykły czas, pełen magii, kolorów, muzyki – koniecznie musisz to zobaczyć!

Tym bardziej, że właśnie uruchomiliśmy kolejną grupę z całkowicie nowym programem. Przez dwa tygodnie przejedziemy przez stany Quintana Roo, Jukatan, Campeche oraz fascynujący i rdzenny stan Chiapas, w którym to właśnie spędzimy najważniejsze dni obchodów tego jakże ważnego dla Meksyku Święta. Nie zabraknie też stref archeologicznych, kolonialnych miast i miasteczek, imponujących cudów natury, wodospadów oraz relaksu na plaży. Rejony, przez które przejedziemy to kolebka majańskiej cywilizacji, do dziś przepełnione dziką przyrodą i starodawnymi tradycjami.

Zobacz, co ciekawego czeka Cię na naszej trasie!

Termin wyprawy

27 października 2024 – 09 listopada 2024

Czas trwania

14 dni w Meksyku

Liczba uczestników wyjazdu

Maksymalnie 16 osób

Cena

2390 USD plus koszt biletu do Meksyku

Komfort

Komfortowy transport i noclegi

Zależy nam na Waszym komforcie, nie korzystamy z hosteli. Większość noclegów spędzimy w hotelowych pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką. Odstępujemy od tej zasady tylko w miejscach, gdzie lokalna infrastruktura noclegów nas do tego zmusza – wioski, miejsca poza turystycznym szlakiem. Odstępstwa od tej zasady są opisane poniżej, w sekcji „Koszt wyprawy”.

Bezpieczeństwo

Wyprawa organizowana przez biuro zarejestrowane w meksykańskim ministerstwie turystyki

Jesteśmy legalnie działającym biurem podróży w Meksyku. Posiadamy zezwolenie od meksykańskiego rządu na organizowanie wycieczek po tym kraju. Osoby prowadzące grupy mieszkają w Meksyku od lat i doskonale znają trasy, miejsca, zwyczaje i meksykańską kulturę.

Plan wycieczki

Stan Jukatan

 • Rio Lagartos i rejs po lagunie w otoczeniu lasów namorzynowych i mokradeł. Zobaczymy różnorodne ptactwo wodne, ale przede wszystkim flamingi, z których słynie to miejsce. Dla chętnych kąpiel błotna dla zdrowia i urody. 
 • Chichen Itza. Zwiedzimy jeden z 7 nowożytnych cudów świata. Największe boisko do peloty w Amerykach, Piramida Kukulkana, Świątynia Wojowników i m.in. możliwość zakupu pamiątek.
 • Dwie, przepiękna studnie krasowe – Cenote. Możliwość kąpieli.
 • Izamal – spokojne jukatańskie miasteczko zwane „żółtym miastem”. Znajduje się tam najważniejszy klasztor franciszkanów na półwyspie Jukatan. Miasteczko wygląda jakby czas się zatrzymał.
 • Valladolid – urokliwe kolonialne miasto.
 • Merida – stolica Jukatanu z przepiękną kolonialną architekturą.

Stan Campeche

 • Pomuch i niecodzienny cmentarz. To tutaj lokalna ludność szoruje kości przodków przed świętem zmarłych. W niszach znajdują się czaszki i kości widoczne dla spacerujących po nekropolii.
 • Kolorowa starówka Campeche wpisana w rejestr dziedzictwa kulturowego UNESCO.
 • Becal – miasteczko słynące z ręcznie wyrabianych kapeluszy.
 • Rejs w poszukiwaniu delfinów. Miejsce jest nazywane naturalnym delfinarium. Prawdopodobieństwo spotkania stada tych inteligentnych ssaków to 95%. Możliwość kąpieli przy niezamieszkałej wyspie.

Stan Chiapas

 • Rejs w Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Możliwość spotkania lokalnej fauny – np. krokodyli.
 • Wodospady: Misol Ha i Agua Azul.
 • San Cristobal de las Casas – wciągające miasto-legenda, o niesamowitej atmosferze, uznawane za kulturalną stolicę stanu Chiapas.
 • Wioski indiańskie wokół San Cristobal. W San Juan Chamula zobaczymy najbardziej nieprawdopodobny kościół w Meksyku, gdzie w dalszym ciągu praktykowane są obrzędy będące mieszanką dawnej wiary Majów i katolicyzmu.
 • Obchody Dnia Zmarłych. To szczególne święto w meksykańskiej tradycji obejrzymy w jednym z najbardziej indiańskich regionów kraju. Ten szczególny dzień spędzimy w Zinacantan i okolicach. Odwiedzimy lokalny cmentarz, gdzie ludzie czuwają przy grobach bliskich im osób. Przynoszą jedzenie, picie, czasami lokalna kapela przygrywa tradycyjne melodie. W okolicy spróbujemy podejrzeć lokalne tańce i zabawy.
 • Wodospady Roberto Barrios.
 • Palenque – miasto Majów, również otoczone dżunglą, ale jakże inne w odbiorze. Są to jedne z najbardziej tajemniczych ruin Majów. Tutaj w 1952 został znaleziony grobowiec Pakala, wielkiego władcy Majów. Niektóre z budowli dawnego miasta są uznawane za najbardziej reprezentacyjne pozostałości po tej fascynującej kulturze. Energia w czystej postaci!

Stan QUINTANA ROO

 • Położona tuż przy oceanie strefa archeologiczna Tulum.
 • Rejs po Lagunie Siedmiu Kolorów. Różne odcienie niebieskiego biorą się z różnej głębokości jeziora. Jedną z atrakcji są estromatolitos skamieniałe pradawne organizmy, które zaczęły życie na planecie produkując tlen ponad miliard lat temu!
 • Plażowanie (2 dni) w urokliwym miasteczku nad Morzem Karaibskim.

Zaczynamy i kończymy na lotnisku w CANCUN.

Wycieczka ma charakter objazdowy, oznacza to że na całej trasie mamy prywatny transport minibusem.

Koszt wyjazdu:

2 390 USD od osoby.

Co skalkulowane jest w powyższym koszcie?

 • transport – minibus z kierowcą
 • noclegi – w większości miejsc pokoje 2 osobowe z prywatną łazienką i śniadaniem (śniadanie tylko podczas części objazdowej)
 • wejściówki do zwiedzanych atrakcji wymienionych w programie
 • polskojęzyczny przewodnik podczas całej wyprawy

Kalkulacja nie obejmuje:

 • wyżywienia (poza śniadaniami na części objazdowej)
 • lotu do i z Meksyku (to koszt od 3500-5600 zł, w zależności od dostępności promocji, miejsca wylotu, terminu i czasu trwania lotu). Pomagamy wyszukać odpowiednie loty.
 • ubezpieczenia podróżnego
 • opcjonalnych oraz niewymienionych w programie dodatkowych atrakcji
 • napiwków

Minimalna liczba osób, aby wycieczka się odbyła: 6. Maksymalna liczba to 16 osób.

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.
Prosimy o wypełnienie pola Twoja wiadmość

Pytania i odpowiedzi

Czy do Meksyku wymagana jest wiza?

Nie, Meksyk nie wymaga występowania o przyznanie wizy, otrzymuje się tylko pieczątkę podczas odprawy paszportowej na lotnisku. Warto mieć wtedy z sobą powrotny bilet lotniczy. Istotny jest paszport, który powinien mieć ważność minimum 180 dni od daty wlotu do Meksyku.

Czy wymagane są jakieś szczepienia (COVID lub podróżne)?

Nie, nie ma żadnych obligatoryjnych szczepień przy wjeździe do Meksyku. Warto jednak pomyśleć o standardowych szczepieniach podróżnych (żółtaczka, dur brzuszny, tężec).

Czy są dopłaty jeśli jestem singlem?

Nie stosujemy dopłat w przypadku wyjazdu pojedynczych osób, chyba że masz wyraźne życzenie osobnego pokoju jednoosobowego. Jeśli zdecydujesz się na dzielenie pokoju z inną osobą – cena nie ulega zmianie.

Jestem w wieku 50+, czy dam rade na takim wyjeździe? Czy trzeba mieć specjalną kondycję na taką wyprawę?

Nasze wyprawy z reguły nie są wyczynowe (z wyjątkiem tych, które są tak wyraźnie oznaczone). Nie wymagają specjalnej kondycji czy umiejętności, ale dobrze byłoby gdyby dłuższe spacery nie były Ci obce. Część aktywności jest też opcjonalna, nie musisz z nich korzystać np. skoki z wodospadów czy jazda konna.

Ile „kieszonkowego” mniej więcej potrzebuję (np. na wyżywienie, pamiątki, itp.)?

Chcemy pokazać Wam prawdziwe, meksykańskie smaki, więc jadamy zazwyczaj w miejscach lokalnych – targi miejskie, street food itp. Na całodzienne wyżywienie, wydajemy około 60/80 zł wraz z napiwkami. W Meksyku napiwki są powszechne, i zazwyczaj zostawia się minimum 10%.
Mile widziane jest też zostawienie napiwku kierowcy, około 10zł dziennie.
Na naszych wyjazdach większość atrakcji wliczona jest w cenę. Dodatkowe, opcjonalne atrakcje (np. rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów, jazda konna) to od 0 do maksymalnie 300 zł na cały wyjazd.
Poziomu wydatków na pamiątki nie jesteśmy w stanie określić, to zakres od zera do nieskończoności, w zależności od potrzeb.
Ceny w sklepach w Meksyku są zbliżone do cen w Polsce.

Jak się spakować – walizka czy plecak?

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, czy będzie to walizka, czy plecak. Ważne, aby nie był to bagaż wielkości szafy gdańskiej. Będziemy się intensywnie przemieszczać, zmieniać noclegi co 1-2 noce (z kilkudniowym relaksem na plaży), więc nie ma sensu brać ogromnych, nieporęcznych bagaży. Sugerujemy zabrać bagaż o wadze do 12kg na osobę. W trakcie wyjazdu zawsze jest możliwość uprania ubrań
WAŻNE: nie ma w naszych programach sytuacji, gdzie odbywa się zwiedzanie z bagażem głównym. Bagaż główny zawsze zdeponowany jest np. w hotelu lub busie.