Meksyk to niezwykle ciekawy i piękny kraj - Poznaj Meksyk
Meksyk to niezwykle ciekawy i piękny kraj

Meksyk to niezwykle ciekawy i piękny kraj

Marta
2023-02-08
    
Meksyk to niezwykle ciekawy i piękny kraj

Meksyk to niezwykle ciekawy i piękny kraj, pełen bogatej tradycji kulturowej, przyjaznych mieszkańców, ognistych potraw i zapierających dech w piersiach krajobrazów. W tym wielkim i barwnym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Od zgiełku tętniącego życiem i rozbrzmiewającego muzyką  miasta Meksyk po kolonialne miasta, urokliwe Puebla, klimatyczne wioski, dżunglę, liczne wodospady i dzikie, bajkowe plaże. Przeżyliśmy 17-dniową przygodę, w czasie której przede wszystkim zachwycaliśmy się naturalnym pięknem przyrody i autentycznym klimatem ”pueblos magicos”, których wiele w Meksyku. Niezapomniane wrażenie wywarły na nas tysiące motyli w Sanktuarium motyli Monarcha, które wprawiły wszystkich w zachwyt i poczucie przebywania  w nierealnym świecie, w raju lub baśni. Z kolei wycieczka konna na wulkan Paricutin pozwalała nam się poczuć jak bohaterowie westernów, którzy w upale i kurzu jadą przez dzikie tereny w nieznane. Po trudach zdobywania wulkanu przyszła pora na relaks na rajskich plażach nad Pacyfikiem. Interesującym doświadczeniem było obserwowanie żółwi składających nocą jaja na pobliskiej plaży oraz młodych żółwików wykluwających się i biegnących do oceanu, którym pomagaliśmy trafić jak najszybciej do wody. Nie pominęliśmy także zabytków archeologicznych z okresu prekolumbijskiego ze słynnymi piramidami w Teotihuacan oraz najczęściej i najliczniej odwiedzanego sanktuarium w Gwadalupe. To największe katolickie sanktuarium na świecie. Objawienia w Guadalupe są najstarszymi objawieniami maryjnymi oficjalnie uznawanymi przez Kościół katolicki – miały miejsce niemal 500 lat temu. Matka Boska ukazywała się tutaj Juanowi Diego, który miał przekonać biskupa do budowy kościoła ku jej czci. Ten zgodził się, dopiero gdy Juan przyniósł mu róże zawinięte w tilmę, na której obaj zobaczyli wizerunek Matki Boskiej. Do dzisiaj tkanina ta czczona jest jako nienamalowany ręką ludzką  obraz Matki Bożej z Guadalupe – patronki obu Ameryk. Co roku bazylikę odwiedza ok. 20 mln wiernych. 

Nasza wyprawa do Meksyku odbywała się pod opieką Marcina, który dbał o nas i o budowanie dobrej atmosfery. Pokazywał nam nie tylko  piękne i ciekawe miejsca, ale robił to tak ,aby ”stopniować ” wrażenia, abyśmy codziennie byli zauroczeni czymś nowym. Pomagał cierpliwie przy wyborze lokalnych potraw i trunków 😉 oraz przybliżał realia życia w Meksyku. Na pamiątkę dostaliśmy super koszulki z charakterystycznymi meksykańskimi motywami oraz logo „Poznaj Meksyk”

To był czas prawdziwego resetu, bogatych doświadczeń, a także czas zawierania nowych przyjaźni, czego życzę wszystkim kolejnym uczestnikom wypraw do Meksyku.


Comments are closed.