Wyprawa - Dia de los Muertos, 2021 Meksyk - Poznaj Meksyk
Wyprawa – Dia de los Muertos, 2021 Meksyk

Wyprawa – Dia de los Muertos, 2021 Meksyk

Wyjazd przygotowaliśmy dla tych, którzy chcą zobaczyć obchody Święta Zmarłych (Dia de los Muertos) w Meksyku. Zabierzemy w Was w magiczną podróż, w czasie kiedy tu na miejscu podczas obchodów Święta Zmarłych, dzieją się rzeczy niezwykłe. Dusze zmarłych powracają odwiedzić żyjących krewnych, a wokół jest mnóstwo kwiatów, zapach kadzideł, świece, kolory, pomalowani i pełni szczęścia Meksykanie, no i jak na Meksyk przystało – dużo muzyki. Wybraliśmy dla Was miejsca, w których te obchody będą celebrowane w sposób bardzo szczególny i różnorodny, a jednocześnie nie zmieniony przez masową turystykę (jak ma to miejsce np. na wyspie Janitzio). Zwiedzimy barwne cmentarze w stanie Oaxaca, gdzie będziemy mieli okazję obserwować różnice w sposobie obchodzenia tego święta przez potomków różnych kultur prekolumbijskich, a następnie w stanie Morelos spotkamy się z zupełnie inną tradycją – ale to będzie niespodzianka. Jedyne co zdradzimy, to to, że spotkamy się z rodzinami zmarłych w ostatnim czasie osób, w ich domach. Jest to unikalna okazja, aby poznać te zwyczaje u źródła, bez tłumu turystów dookoła. Dla chętnych będzie również możliwość pomalowania twarzy w stylu meksykańskich Catrinas.

Oprócz samych obchodów Dia de los Muertos (Święta Zmarłych) odpoczniemy na urokliwych plażach, zobaczymy kilka przepięknych wodospadów, pojedziemy do ukrytej pośród gór maleńkiej wioski odizolowanej od świata (nie ma tam zasięgu sieci komórkowej, a mieszka jedynie 180 bardzo sympatycznych mieszkańców, mówiących do tej pory w prehiszpańskim języku). Wykąpiemy się w termalnej rzece o bardzo intensywnym kolorze turkusu, w jaskini z gorącą wodą ukrytą za wodospadem i skalnych kąpieliskach, również z wodą termalną. Zobaczymy symetryczne kolumny bazaltowe powstałe miliony lat temu, które przy okazji są ścianami kanionu i wodospadów. Zaobserwujemy jak wygląda proces produkcji mezcalu (lokalny trunek alkoholowy), oczywiście dla chętnych będzie możliwość skosztowania. Będziemy na kilku strefach archeologicznych w tym największa i najważniejsza Teotihuacan. Dotrzemy też do urokliwych miast i miasteczek w kolonialnym stylu.

Termin: 22 październik 2021 – 7 listopad 2021

Czas trwania: 17 dni

Dia de los Muertos Meksyk - obchody Święta Zmarłych

Program wyprawy:

Stan Oaxaca

 • Maleńka wioska w górach, licząca 180 mieszkańców w otoczeniu, a jakże! przepięknych i turkusowych wodospadów,  jaskiń i wąwozów. Aby tam się dostać przejedziemy po bezdrożach stanu Oaxaca, a na miejscu, oprócz podziwiania cudów natury, będziemy mieli okazję porozmawiać i poznać mieszkańców wioski oraz oczywiście skosztować lokalnej kuchni i napić się mezcalu – lokalnego trunku wytwarzanego na bazie agawy.  
 • Oaxaca – meksykańskie miasto sztuki i artystów z przepiękną kolonialną architekturą. Odwiedzimy kilka cmentarzy, na których będziemy obserwowali obchody Święta Zmarłych (Dia de los Muertos) oraz towarzyszące im parady i zabawę na ulicach. Bawimy się i obserwujemy do późnej nocy!
 • Monte Alban – strefa archeologiczna położona na szczycie góry z przepięknym widokiem
 • Hierve del Agua – słynne źródła wód termalnych tworzące niesamowite rozlewiska i nacieki na skałach
 • Tule – stare, ponad 2000 letnie drzewo
 • Fabryka mezcalu. Wraz z degustacją, poznamy proces produkcji tego trunku
 • Mitla – strefa archeologiczna ulokowana w środku miasteczka, bardzo interesująca architektura, odmienna niż wszystkie inne w Meksyku
wodospady meksyk dia de los muertos

Stan Morelos

 • Bardzo ciekawe i unikalne obchody dnia zmarłych, będziemy tam jednymi z nielicznych turystów i zobaczymy tradycję bardzo charakterystyczną dla Meksyku, a dla nas nietypową
 • Pozbawiona tłumów Strefa archeologiczna Xochicalco – rozległy teren, ogromne budowle  i niesamowita atmosfera i historia. Nasz numer jeden w Meksyku, jeżeli chodzi o strefy archeologiczne.
dia de los muertos meksyk morelos

Stan Hidalgo

 • Małe, zupełnie nieturystyczne miasteczko o przedziwnej nazwie Ixmilquilpan, zjemy śniadanie na lokalnym targu i zobaczymy życie mieszkańców w zupełnie nieskażonym turystyką miejscu
 • Tarasy wodne położone na zboczu góry z przepięknym widokiem, rzeka o kolorze, który jest tak turkusowy, że aż wydaje się, że chyba ktoś przesadził z ilością barwnika, ale nie – to czysta natura i do tego woda w niej też jest termalna! Wodospad z którego płynie zarówno ciepła, jak i zimna woda, z ukrytą jaskinią, w której można zażyć kąpieli – tak, tu również woda będzie ciepła
 • Pachuca – stolica stanu Hidalgo z bardzo ładnym placem głównym, wieżą zegarową i tradycyjnym targiem.
 • Wodospady w otoczeniu symetrycznych, bazaltowych kolumn uformowanych w sposób naturalny, a wyglądających jak wycięte przez człowieka – bardzo interesujące miejsce!
wyprawa na obchody święta zmarłych w Meksyku

Stan Guerrero

 • Taxco – dawniej górnicze, położone w górach miasteczko, słynące z wydobycia srebra, do dziś nazywane srebrnym miastem. Słynie też z niezwykłej architektury. Urocze knajpki, uliczki, w których celowo zgubimy się w poszukiwaniu urokliwych miejsc. Przejedziemy się też bardzo nietypową taksówką i będziemy podziwiali panoramę okolicznych gór z punktu widokowego na szczycie góry z ogromną statuą Chrystusa Króla.
 • Zapierający dech w piersiach kompleks „Tysiąca Wodospadów”. To miejsce szokuje swoją urodą i brakiem turystów. Zobaczymy bardzo liczne, turkusowe wodospady położone w środku niczym nieskażonej przyrody, otoczone górami i lasem pełnym motyli i innych zwierząt. Można się kąpać w turkusowej wodzie pod wodospadami, a dla osób szukających adrenaliny – skakać ze skał do wody!
dia de los muertos meksyk gerrero

Stan Meksyk i Miasto Meksyk

 • Strefa archeologiczna Teotihuacan, największe prehiszpańskie miasto, imponujące piramidy de el Sol i de la Luna
 • Zwiedzanie centrum historycznego w mieście Meksyk i obserwacja zakończenia obchodów Święta Zmarłych
Wyprawa Meksyk Teotihuacan

Stan Puebla

 • Puebla – miasto aniołów, imponujące centrum historyczne, katedry i kościoły, bardzo ciekawa architektura i lokalne smakołyki np. mole pobalno
 • Atlixco – urocze miasteczko, pełne ładnych uliczek, freski opowiadające historię Meksyku, punkt widokowy na wzgórzu z kościołem, z widokiem na aktywny wulkan Popocatepetl i lokalny targ z przepysznym jedzeniem

Zaczynamy i kończymy w Mieście Meksyk.

Kontakt

Jeśli jesteś zainteresowany wyprawą lub chcesz uzyskać więcej informacji wypełnij poniższy formularz. Uwaga – liczba miejsc ograniczona – skontaktuj się z nami aby zarezerwować wyjazd. Zapraszamy!

Jeżeli chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili - zostaw swój numer telefonu.
Prosimy o wypełnienie pola Twoja wiadmość

Opinie uczestników naszych wypraw:

To był bardzo fajny, różnorodny plan
Wyprawa
2019-06-28
    

(...)Podróżowanie z Marcinem i Moniką było bardzo dobrze zorganizowane, bezpieczne i bardzo przyjemne! Zdecydowanie są ciepłymi i fajnymi ludźmi, z poczuciem humoru i dużym zaangażowaniem w to, aby wszyscy czuli wakacyjną swobodę, luz i dobrą zabawę 🙂 Oni zajęli się całą logistyczną częścią wycieczki, a ja mogłam się spokojnie relaksować. Miałam też poczucie, że starają się przekazać swoją pasję i miłość do Meksyku (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków
2019-11-10
    

(...)Każdy dzień pełen był nowych przygód i pięknych widoków – od małych, uroczych miasteczek, po przecudne wodospady. Pojechaliśmy ze względu na Dia de los Muertos, co było dla nas fascynującym przeżyciem (polecam każdemu), ale to co pokazali nam Monika z Marcinem wprawiało w osłupienie! 🙂 maleńka wioska w górach Oaxaca na pewno była dla nas numerem 1 i pytanie: jak u diabła udało im się tu trafić? (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Odwiedzaliśmy miejsca, gdzie nie docierają turyści.
2019-11-29
    

(...)Świetna organizacja i prowadzenie. Na niespodziewane przeszkody czy problemy, natychmiast znajdowali rozwiązanie. Plan nie był sztywny, wszystkie zmiany ustalaliśmy wspólnie. I tu muszę dodać, że Grupa była idealna! Zero konfliktów i zgodnie zatwierdzaliśmy zmiany, wynikające z przyczyn niezależnych.
Podsumowując, Meksyk nie był moim marzeniem do odwiedzenia ale już na miejscu, a tym bardziej po powrocie do Polski czuję, że muszę tam wrócić!(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyliśmy miejsca które nas urzekły, zachwyciły, czasami była i adrenalina
2019-12-01
    

(...)Gorąco polecam usługi Moniki i Marcina tym wszystkim, którzy chcą poznać Meksyk nie tylko z okien autobusu i w dużym tempie, ale tak naprawdę poznać Meksyk, jego kulturę, kuchnię (a jest co degustować) i nieskażone miejsca przyrodnicze, mało znane, które szokują swoją urodą oraz egzotyką. Każde miejsce, w którym byliśmy, Monika i Marcin osobiście odwiedzili wcześniej, co dawało nam komfort, że nie jedziemy gdzieś w "ciemno". (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów
2019-12-02
    

Jeśli myślisz o tym aby poznać Meksyk, ale taki prawdziwy?
Jeśli resorty i leżenie na plaży Cię nudzą a kręcą Cię ciekawe miejsca, ludzie, relacje z nimi i prawdziwe sytuacje? Jeśli nie lubisz sztuczności, atrakcji wypicowanych pod turystów a wolisz prawdziwość i naturalność?
Gwarantuję Ci, że Monika i Marcin pokażą Ci właśnie taki Meksyk. Zobaczysz miejsca gdzie próżno szukać białych turystów z popkornem i aparatami na szyjach, za to zachwycisz się dziewiczymi zakątkami, przyrodą i widokami. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku
2019-12-03
    

Meksyk to kolejny z krajów w naszych wyprawach, który fascynował i pociągał. Tym razem wybraliśmy się nie sami, ale stworzyliśmy grupę, której przewodzili Monika i Marcin, pasjonaci podróży, obecnie w niekończącej się podróży po Ameryce Łacińskiej. Upodobali sobie Meksyk i wiele o nim wiedzą. Swoją wiedzą potrafią się dzielić w sposób barwny i interesujący, opowiadają dowcipnie i z humorem. Pokazali nam całkiem spory kawałek Meksyku, w niewiele ponad dwa tygodnie odwiedziliśmy i przepiękne wodospady i jaskinie, odpoczywaliśmy na gorącej plaży i wspinaliśmy się na góry.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Meksyk od zawsze był moim marzeniem
2019-12-05
    

(...)Bardzo się cieszymy, że trafiliśmy na takich pasjonatów i meksykofilów jak Monia i Marcin! Przyjęli nas ponad programowo (byliśmy kilka dni dłużej niż grupa) - za co jesteśmy wdzięczni! Dzięki nim, wyjazd był bardzo owocny - w wiedzę o tym kraju, zwyczajach, smakach, legendach... Fajnie, że można połączyć pasję ze sposobem na życie - tego wam zazdrościmy i życzymy wielu owocnych wypraw!
Na kolejną Meksykańską jedziemy z wami kochani 🙂 Polecamy wszystkim podróżnikom wyjazdy z tymi szaleńcami. Nie będzie łatwo - oj nie - ale będzie to przygoda życia! (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Bardzo dziękuję za piękną wycieczkę
Motyle w środku zimy
2020-02-07
    

Monika i Marcin stanęli na wysokości zadania pod każdym względem. Potrafili sprawić, że grupa czuła się zgrana, niezależnie od wieku. Czułam się bezpiecznie, bo wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zobaczyłam zapierające dech w piersiach miejsca, praktycznie niedostępne dla zwykłego turysty i bez wątpienia mogę napisać, że odbyłam wyprawę życia. Bez wahania polecam. Ewa 🙂
Zobacz wszystkie opinie .

Zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam
Wyprawa
2020-02-09
    

(...)Skontaktowałam się z Nimi i moja decyzja była błyskawiczna.,jadę! W ciągu 3 dni kupiłam bilet załatwiłam urlop i byłam gotowa na przygodę. Nie zawiodłam się ani trochę, wręcz przeciwnie, zobaczyłam i przeżyłam więcej niż się spodziewałam, bo Meksyk zafundował nam dodatkowe bonusy: widok świeżo wyklutych żółwi zmierzających do oceanu czy zaproszenie na domową uroczystość gdzie mogliśmy zobaczyć lokalne zwyczaje.
Meksyk ze swoim pięknem, różnorodnością, kulturą i ludźmi ich ciepłem i otwartością wywarł na mnie ogromne wrażenie.(...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Wyprawa
2020-02-19
    

Wróciłam z kawałkiem tego świata do domu
Meksyk przyjął mnie w swoje objęcia. Zakochałam się w soczystych owocach, bogactwie kultury oraz ludzkiej serdeczności. Dzięki Monice i Marcinowi poznałam zwyczajnych ludzi tego wyjątkowego kraju. Poznałam kraj innej prawdy, innej rzeczywistości. Doznałam znacznie więcej ciekawych wrażeń niż sobie zakładałam przed podróżą. (...)
Przeczytaj cały opis
Zobacz wszystkie opinie .

Napisz do nas