Nasze wyprawy - Poznaj Meksyk - Podróże, trekking i wyjazdy trampingwe
Wyprawy

Wyprawy

Nasze wyjazdy przygotowujemy tak, abyś najefektywniej wykorzystał swój czas, jaki spędzisz z nami na wyprawie i zaspokoił swój apetyt na poznanie świata. Gwarantujemy wiele atrakcji i organizujemy ciekawe wyprawy i zwiedzanie, ciekawsze niż objazdowe wycieczki, z naciskiem na to, byś wrócił podekscytowany i pełen pozytywnych wspomnień. Zapewniamy to poprzez niezwykle różnorodne, spektakularne, autorskie trasy i programy, na których zarówno spędzisz czas bardzo aktywnie, jak i odpoczniesz w miejscach z dala od turystycznego zgiełku, a dla chętnych na przeżycie mocnych wrażeń zawsze znajdzie się okazja – trekking, jazda konna, przejazd off-road czy skoki z wodospadów (aktywności z adrenaliną oczywiście nie są obowiązkowe i zależą od konkretnej wyprawy).

Druga, bardzo ważna sprawa to, że zawsze jedziemy w  kameralnej grupie, dbamy o warunki do integracji, a podczas naszych wojaży zawiązują się przyjacielskie relacje, które utrzymują się długo po eskapadzie. Odwiedzamy miejsca na ziemi poza utartym szlakiem, które na zawsze zostaną w Twojej pamięci.  Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie – przygoda czeka na Ciebie!

Kiedy możesz z nami pojechać i co zwiedzić?

Cóż, sezon na wyprawy w roku 2022 dobiegł już końca, poniżej kilka propozycji na rok 2023

Pierwsza oferta, to oczywiście mega petarda, sprawdź, czy jeszcze są wolne miejsca, z doświadczenia wiemy, że uczestnicy na ten termin bardzo szybko się zgłaszają! Dla zachęty możesz przeczytać relację z naszego poprzedniego wypadu w tym terminie : Wyprawa Dia de los Muertos – relacja

A tutaj zobacz wszystkie nasze wyprawy w 2023 roku.

Cały czas pracujemy nad kolejnymi terminami, tak aby kalendarz wycieczek był kompletny – nie zapomnij nas odwiedzić wkrótce!

Koszty podróży

Naszym głównym celem jest zapewnienie dostępności egzotycznych wypraw dla szerokiego grona uczestników, chcemy aby nie były zbyt drogie, ale jednak zapewniały komfort podróżowania i kontakt z mieszkańcami, pozwalały na odkrycie zwyczajów i oczywiście poznanie lokalnej kuchni. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wypady były budżetowe i najtańsze na rynku, jeśli chodzi o kierunek, który proponujemy. Niemniej jednak, zawsze śpimy w hotelach, w pokojach z prywatną łazienką lub wynajętych domach z kilkoma sypialniami, a nie w wieloosobowych pokojach hosteli czy guesthousów. Dłuższe odcinki na naszych wyprawach pokonujemy w komfortowych autobusach, niekiedy samolotami, a te krótsze lokalnym transportem, tak aby mieć bliższy kontakt z prawdziwym obliczem zwiedzanego kraju.

Na pewno zapłacisz mniej, niż w ofercie biur podróży, czy innych organizatorów wjazdów, którzy jeżdżą tam gdzie my. Oczywiście nie będą to wczasy All Inclusive – realizujemy wszak wypady trampingowe w kameralnych i małych grupach. Aby więcej przeżyć trzeba troszkę wyjść z europejskiej strefy komfortu, jednak naszą rolą jest dostarczyć Ci wyprawy ciekawe, różnorodne, tanie, ale zawsze w odpowiednim standardzie.

Klimat i organizacja wypraw

Aby zacząć – trzeba dolecieć 😉 zatem pierwszym krokiem do przeżycia przygody razem z nami jest zakup biletu lotniczego. I tu uwaga – taki bilet jest dla nas gwarancją, że z nami jedziesz, dlatego nie ma u nas żadnych kosztów rezerwacyjnych. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu optymalnego połączenia lotniczego.

Przed wylotem zalecamy zaszczepienie się i ważne: wymagany jest zakup ubezpieczenia podróżnego.

Nasze wyprawy są autorskie i bardzo różnorodne, w zależności od trasy, którą dla Was przygotujemy  i poprowadzimy, będziemy mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji, poznać lokalne zwyczaje i lokalną kulturę. Aby dotrzeć do niektórych miejsc będziemy musieli przemieszczać się samochodami 4×4, a niekiedy konno (nie jest wymagane doświadczenie).

W grupach czasami zdarzają nam się soliści, którzy od czasu do czasu wolą zostać sami, oddzielić się od grupy, lub odpocząć, zamiast iść na kolejny trekking czy zwiedzanie – nie ma z tym żadnego problemu. Jesteśmy elastyczni, i prowadzimy grupy w dwie osoby. Zawsze można się podzielić lub odłączyć.

Jest też możliwe przygotowanie czegoś szczególnego – możemy uszyć wyjazd zgodny z  potrzebami grupy.

Poziom trudności eskapad

Wszystko oczywiście zależy od konkretnej ekspedycji. Nigdy nie będzie to jednak rajd wymagający ekstremalnych umiejętności, ekwipunku do wspinaczki lub nadludzkiej kondycji fizycznej – to nie są wyprawy na Mont Blanc ;). Z naszych wypraw korzystają podróżnicy w różnym wieku: zarówno 20-latkowie, jak i aktywne osoby powyżej sześćdziesięciu lat. Lubimy chodzić i zwiedzać, zatem spacerów, krótszych lub dłuższych trekkingów będzie sporo. Poleżymy też trochę na plaży, jednak nie za dużo i tylko w miejscach, gdzie będzie dużo innych rzeczy to zobaczenia (wieloryby, krokodyle, delfiny, żółwie, bioluminescencja…), opalanie się raczej nie będzie naszym priorytetem ;).  Preferujemy góry, wodospady i miejsca gdzie można poznać koloryt, poczuć atmosferę i poznać kulturę kraju, który odwiedzamy.

Zapraszamy Was na nasze wyprawy połączone z intensywnym zwiedzaniem i egzotyką. Poznacie to co jest ukryte, niedostępne zwyczajnym turystom, osobom organizującym krótkie wyjazdy na własną rękę. Poznawaliśmy ten kraj długo, znamy miejsca, których nie ma w przewodnikach i teraz chcemy przekazać naszą pasję, wiedzę i podzielić się przepiękną naturą i krajobrazami tych mniej turystycznych zakątków. Jesteś zainteresowany wyprawą – skontaktuj się z nami!